Cesta k Plnému hnízdu není jednoduchá, ale má obrovský smysl

Hlavní stránka Aktuality Cesta k Plnému hnízdu není jednoduchá, ale má obrovský smysl

1.2.2023, Sekce: Aktuality

Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí a všemi 14 kraji odvysílá čtrnáctidílný dokument „Plné hnízdo“ z prostředí pěstounských rodin. Cílem je oslovit zájemce, kteří si už někdy s myšlenkou stát se pěstounem pohrávali a zároveň podpořit rodiče, kteří se potýkají s výchovnými problémy, ale i přesto se snaží být dobrými rodiči pro své děti.


Od 1. února se každou středu na ČT 1 v čase od 16:45 představí jedna rodina a nastíní nám její cestu za plným hnízdem. Autentické výpovědi členů a členek rodin doplňují experti a expertky z řad psychologů, výchovných poradců, sociálních pracovníků, terapeutů a dalších. „Chtěli jsme ukázat, že pěstoun může být kdokoliv a nemusí být dokonalý. U natáčení jsme zjistili, že každý pěstoun je jiný a jeho cesta je jedinečná“, řekla Zuzana Šimečková, autorka a scénáristka projektu. „Zároveň jsme chtěli podpořit jakéhokoliv rodiče, který se potýká u dítěte, ač svým vlastním nebo pěstounským, s nějakým problémem, se kterým si neumí poradit. Např. výchovnými problémy, žárlivostí u dítěte apod.“, říká jedna z režisérek, Linda Kallistová Jablonská. Celý rozhovor s autory najdete zde.

Více informací ohledně náhradní rodinné péče je možné zjistit na infolince 770 169 155 a na webovém rozcestníku zde. Kromě samotných dílů dokumentu tam najdete video bonusy s rodičovskými výchovnými radami.

 

Více informací o dokumentu najdete zde:

www.instagram.com/plnehnizdo/

www.facebook.com/plnehnizdo

Plné hnízdo - iVysílání | Česká televize (ceskatelevize.cz)

 

Dokument je součástí projektu „Standardizace procesů zabezpečení náhradní rodinné péče o děti“ a klíčové aktivity 6 „Osvětové aktivity pro posílení zájmu o výkon náhradní rodinné péče a na podporu standardizace systému náhradní rodinné péče“. Projekt byl spuštěn k 1.11.2022 a jeho realizace potrvá do 31. 12. 2025. Více se o projektu dozvíte zde.

Více informací o NRP najdete i zde: www.pravonadetstvi.cz a www.budinpestoun.cz.

                                                

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023