„Buď IN pěstoun“ uslyší lidé nejen z rádia

Hlavní stránka Aktuality „Buď IN pěstoun“ uslyší lidé nejen z rádia

30.5.2019, Sekce: Aktuality

Odstartovala dlouho očekávaná informační kampaň Ministerstva práce a sociálních věcí, která seznámí širokou veřejnost s tématem náhradní rodinné péče. Jejím sloganem je „Buď IN pěstoun“, s podtitulkem „Hledáme super obyčejné lidi“, což napovídá o hlavním cíli kampaně - seznámit veřejnost s tématem pěstounské péče, vyvrátit řadu mýtů, které o ní panují a pomoct najít dětem, které z jakýchkoliv důvodů nemohou buď dočasně, nebo dlouhodobě vyrůstat se svými biologickými rodiči, náhradní rodinu. Kampaň využije mixu komunikačních nástrojů – od rádia až po závěrečnou akci na Střeleckém ostrově v Praze 16. 6. 2019.


„Náhradní rodinná péče poskytuje mnoha dětem, které nemohou být s vlastními rodiči, láskyplné a bezpečné prostředí zajišťující jejich zdravý vývoj. Velmi si vážíme všech, kteří se náhradními rodiči stali či o tom třeba jen přemýšlí. Jsme rádi, že v rámci našeho projektu můžeme alespoň částečně podpořit toto téma komunikací směrem k veřejnosti a kraje v jejich vlastních aktivitách,“ říká Kristýna Jůzová Kotalová, vedoucí oddělení transformace služeb pro rodiny a děti (MPSV).

Kampaň probíhá zejména v on-line prostředí (bannery, odborné články a rozhovory s pěstouny na nejčtenějších portálech, nová stránka budinpestoun.cz). Vyvrcholí závěrečnou akcí, která se uskuteční 16. 6. 2019 od 10 do 18 hodin na Střeleckém ostrově v Praze. Zde bude nejen pro pěstouny, ale i všechny zájemce o toto téma a širokou veřejnost připraven bohatý zábavný program. Nebudou chybět ani odborné workshopy (např. Co musí zájemce o pěstounskou péči splňovat?) a naučné edukativní hry pro děti i dospělé.

Akce je pokračováním náborových „Týdnů pěstounství“, které jsou jednou z dalších aktivit projektu MPSV a proběhnou ve stejném období v Praze a Středočeském kraji. V dalších krajích se pak „Týdny pěstounství“ uskuteční na podzim 2019.

Více informací o akci, včetně podrobného programu a dalších informací o formách náhradní rodinné péče, naleznete na nové stránce www.budinpestoun.cz.

Pozvánku na akci najdete ZDE. Děkujeme za její šíření a na viděnou na "Střeláku".

Kampaň je součástí projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí Ministerstva práce a sociálních věcí, který je realizován od 2016 do června 2019 v 12 krajích ČR.

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023