Burza psychosociálních služeb

Hlavní stránka Aktuality Burza psychosociálních služeb

Burza psychosociálních služeb

2.2.2017, Sekce: Aktuality

Článek Mgr. Miroslava Jana Šramoty týkající se Burzy psychosociálních služeb, která se konala 8. 12. 2016 v Žatci.


Burza psychosociálních služeb byla zrealizována Odborem sociálních věcí ve spolupráci s lokálním síťařem pro ORP Podbořany a Žatec Miroslavem Janem Šramotou. Cílem této akce bylo především provázat spolupráci mezi jednotlivými školskými zařízeními i zdravotnickými zařízeními a oblastí sociálních služeb.

Burza byla rozdělena do dvou stejných bloků, na které se mohli pozvaní účastníci objednat, a to v dopoledním či odpoledním čase. Jednotlivé bloky byly rozděleny na dvě části, v první se prezentovaly sociální služby a prorodinné aktivy a ve druhé části se mohli účastníci vzájemně seznámit a domluvit si případnou spolupráci.

Na závěr burzy měl každý zúčastněný možnost vyplnit dotazník, v němž mohl vyhodnotit užitečnost burzy. Celkově byla burza ohodnocena 1,2 bodů na škále 1 – 5 (známkování jako ve škole). Na základě vyplněných dotazníků vzešlo několik podnětů, např. posílat informace z oblasti psychosociálních služeb školám, spolupráce a zpětná vazba se SPOD, jednotlivé služby by se mohly prezentovat na školách či zvyšovat propojenost mezi službami a institucemi.

Burza psychosociálních služeb byla celkově hodnocena velmi kladně. Tato akce může dále posloužit jako příklad dobré praxe.

 

Článek byl též uveřejněn v Žateckém zpravodaji.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024