Duhové rodiny a respektující sociální práce – nahlédněte do dvou aktuálních příruček k tématům sociální práce s LGBT+ klienty

Hlavní stránka Aktuality Duhové rodiny a respektující sociální práce – nahlédněte do dvou aktuálních příruček k tématům sociální práce s LGBT+ klienty

15.3.2021, Sekce: Aktuality

V roce 2020 vydala organizace Prague Pride ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí, v rámci aktivit zaměřených na podporu a pomoc pracovnicím a pracovníkům v pomáhajících profesích zorientovat se v situacích, které řeší klienti z řad LGBT+ osob, hned dvě příručky věnující se tématům sociální práce s LGBT+ klienty.


Publikace „To nejdůležitější z oblasti genderové, sexuální a vztahové diverzity a respektující sociální práce“ je prvním dílem z připravované řady odborných publikací s tematikou sociální práce s LGBT+ klienty, určených jak odborné, tak široké veřejnosti a cílí na ochranu lidských práv a důstojnosti. Zejména může posloužit sociálním pracovníkům a pracovnicím, včetně církevních organizací a při pastorační péči, pro práci s neheterosexuálními klienty a klientkami. Přispět tak může oboustranné spokojenosti s vědomím, že je vytvořené bezpečné prostředí bez strachu, nepochopení či diskriminace.

Jak již název druhé publikace „Duhové rodiny v systému náhradní rodinné péče – příručka pro pracovníky*pracovnice v oblasti sociálně-právní ochrany dětí“ napovídá, velká část se věnuje tématům náhradní rodinné péče. Tematicky je tato publikace zaměřena jak na práci s dětmi, kterým je náhradní rodinná péče zprostředkovávána, tak zejména se zájemci o zprostředkování náhradní rodinné péče, kteří jako LGBT+ lidé mohou čelit v procesu zprostředkování náhradní rodinné péče mnoha předsudkům a nedorozuměním.

Obě publikace vám umožní nahlédnout hlouběji do světa LGBT lidí nejen skrz zakotvení výkonu sociální práce v navržených postupech a metodách, ale zejména skrz běžné lidské příběhy, které LGBT+ lidé prožívají a se kterými se na pracovnice a pracovníky pomáhajících profesí obracejí.

V případě zájmu je možno uvedené publikace volně stáhnout na stránkách organizace Prague Pride:

  • Specifika sociální práce respektující genderovou, sexuální a vztahovou rozmanitost Zde
  • Duhové rodiny v systému náhradní rodinné péče Zde

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023