Hledá se koordinátor rodinných konferencí

Hlavní stránka Aktuality Hledá se koordinátor rodinných konferencí

30.4.2015, Sekce: Aktuality

Jste otevřený člověk, který se rád učí a stále na sobě pracuje? Umíte dát prostor druhému, jste schopni naslouchat, co druhý říká? Je pro vás přirozené respektovat lidi kolem sebe, jejich pohled a řešení situace? Mel jste možnost vyrůstat a žít v rodině? Věříte v sílu rodinných vztahů? Máte zkušenost s podporou od blízkých lidí? Rádi byste pomohli ohroženým dětem a jejich rodinám? Můžete této pomoci věnovat čas? Odpověděli jste vždy ANO? Pak neváhejte a zapojte se do projektu rodinných konferencí.


Aktuálně hledáme vhodné kandidáty na pozice koordinátorů rodinných konferencí, kteří pomáhají ohroženým rodinám organizovat setkání rodiny a blízkých, při kterých řeší svou obtížnou situaci zejména vlastními silami.
Pojďte se stát hybným článkem těchto změn a pomozte rodinám hledat jejich vnitřní sílu!
Koordinátor rodinných konferencí není odborný pracovník. Musí jít o člověka neutrálního, který nebude rodinu ovlivňovat, navrhovat řešení situace. Konferenci „pouze“ organizuje, komunikuje s rodinou a snaží se najít lidské zdroje, které řešení situace pomohou. Snaží se vytvořit rodině kruh blízkých či vzdálenějších lidí, kteří by přijali účast na konferenci. Nejdůležitější je neutralita dané osoby, koordinátor rodinu nesmí ovlivňovat, vnucovat řešení situace. Pro profesní zaměření koordinátora proto není důležitá odbornost v sociální práci. Právě z důvodu zachování neutrálního, neprofesionálního pohledu na situaci rodiny nehledáme pracovníka z institucí pověřených k výkonu sociálně právní ochrany dětí.
Základní požadavky na vás:
 věk 25 +
 trestní bezúhonnost
 samostatnost a organizační schopnosti
 časová a místní flexibilita – za rodinami je nutné dojíždět, v rámci kraje, i celé republiky
Aktuálně hledáme zájemce z kraje: Jihomoravského (Blansko, Šlapanice,…), Královehradeckého (Náchod, Rychnov nad Kněžnou), Středočeského (Neratovice, Poděbrady, Příbram…), Ústeckého (Litvínov, Most, Žatec, Ústí n. Labem) a Vysočiny (Havl. Brod, Jihlava, Telč…).
Co nabízíme:
- stát se jedním z článků nově vznikajícího systému a přístupu práce s rodinami, který se v ČR právě rozvíjí
- spolupracovat na pilotáži v rámci projektu MPSV IP Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny do září 2015, což znamená:
1. absolvovat úvodní školení s holandskými lektory (20. - 22. 5. 2015)
2. s flexibilní kapacitou na komunikaci s rodinami (10-40h/měsíc, kdy se připravuje konference)
3. zpracovávat hodnocení aktivit a výstupy
4. účastnit se supervizních setkání a dalších aktivit projektu
Zapojení koordinátora je v rámci pilotáže honorováno a zasmluvněno dohodou.
V případě zájmu pošlete do 15. 5. váš životopis a motivační dopis na klara.joklova@mpsv.cz, do hlavičky uveďte „Zájemce o koordinátora RK_kraj ve kterém se ucházíte_jméno“.
Více informací o projektu naleznete zde.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024