Lokální síťování posiluje spolupráci justice a orgánů sociálně-právní ochrany v oblasti péče o ohrožené děti na Hodonínsku

Hlavní stránka Aktuality Lokální síťování posiluje spolupráci justice a orgánů sociálně-právní ochrany v oblasti péče o ohrožené děti na Hodonínsku

12.12.2017, Sekce: Aktuality

První setkání zástupců justice a OSPOD v bývalém okrese Hodonín pomohlo sjednotit postupy při soudních řízeních v případech rozvodů, stanovení výživného, zajištění ochrany a bezpečí dítěte v krizové situaci, aplikace šetrnějších postupů při průběhu výslechu dítěte a to tak, aby nedošlo ke zbytečné traumatizaci.


Lokální síťařky Mgr. Lenka Mikušová pro ORP Hodonín, Bc. Josefína Filípková DiS. pro ORP Veselí nad Moravou, Bc. Jana Novotná pro ORP Kyjov ve spolupráci s městem Hodonín na konci listopadu 2017 uspořádali první setkání soudkyň Okresního soudu Hodonín, okresní státní zástupkyně a zástupců Orgánu sociálně-právní ochrany dětí z Hodonína, Kyjova a Veselí nad Moravou. Cílem setkání bylo nastavit efektivnější spolupráci při řešení obtížných životních situací ohrožených dětí v regionu.

Výsledkem setkání jsou sjednocené postupy při soudních řízeních v případech rozvodů, stanovení výživného, zajištění ochrany a bezpečí dítěte v krizové situaci, aplikace šetrnějších postupů při průběhu výslechu dítěte a to tak, aby nedošlo ke zbytečné traumatizaci. Dále si účastníci setkání konkretizovali pravidla pro zajištění anonymity osob, které ohlásí podezření na týrání dítěte nebo domácí násilí. 

Účastníci hodnotili setkání jako velmi přínosné, ocenili sdílení zkušeností dobré praxe, hledání možností nových řešení ve složitých případech, otevřený prostor pro vzájemnou diskusi, a také vyjádřili zájem setkávat se v budoucnu pravidelně. 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024