Mediace je v Karlových Varech pro ohrožené rodiny s dětmi dostupnější

Hlavní stránka Aktuality Mediace je v Karlových Varech pro ohrožené rodiny s dětmi dostupnější

Mediace je v Karlových Varech pro ohrožené rodiny s dětmi dostupnější

8.9.2016, Sekce: Aktuality

Nově zavedená služba mediace v Centru pro dítě a rodinu Valika.


Od června 2016 rozšířilo Centrum pro dítě a rodinu Valika svou nabídku služeb o mediaci. Mediace je technika, která přispívá k řešení složitých sporů mezi dvěma stranami mimosoudně. Často může být dosaženo vyřešení sporu rychlejší cestou a v příjemnějším prostředí než jak tomu bývá u samotného soudního řízení. Standardní doba mediačního sezení je 3 hodiny, ve kterých obě strany sporu dospějí k určitému konsensu díky vedení vyškoleného mediačního profesionála. V některých složitějších případech se mediační sezení může opakovat.

Podle Asociace mediátorů České republiky mohou být předmětem mediace problémy z oblasti sociálně právní ochrany dětí (úprava výchovy a výživy dítěte, styk s dětmi, péče o děti, úprava majetku), mezigenerační spory, dědictví, nebo dokonce i různé sousedské či pracovní kauzy.

Navzdory skutečnosti, že pracovníci OSPOD považují rozšíření služeb Valiky o mediaci jednoznačně za smysluplné a užitečné, podle slov právníka a vyškoleného mediátora pana Mgr. Petra Najmana byla služba využita zatím u dvou klientských kauz. Obě se sice týkaly oblastí péče o dítě (úprava výchovy a výživy po rozpadu vztahu, sladění různých výchovných stylů k dítěti), ale nebyly na doporučení OSPOD. Podle něj je zatím služba méně využívaná z toho důvodu, že na rozdíl od soudního řízení v oblasti ve věcech péče o děti si ji strany musejí hradit samy. Cena za hodinu mediace je však u Valiky velice příznivá v porovnání s ostatními organizacemi v Karlovarském kraji, a činí 250,- Kč za hodinu. Nutno podotknout, že se jedná o zaváděcí cenu a předpokládá se do budoucna její navýšení.

Pracoviště OSPOD často řeší velmi složité, různorodé a komplikované spory v oblasti péče o dítě, a proto mediace, která skutečně dokáže nabídnout relativně rychlé a elegantní řešení velmi svízelných situací, může být smysluplná a užitečná. Plošné rozšíření služeb mediace, jejich osvěta a následné využívání klienty by bezpochyby velmi ulevilo přetíženým pracovníkům OSPODů.

 

V případě Vašeho zájmu o mediaci v Karlovarském kraji kontaktujte prosím přímo vyškoleného mediátora a právníka pana Mgr. Petra Najmana na tel. 739 69 53 96 nebo e-mailu: najman@valika.cz. Ochotně objasní veškeré Vaše dotazy a nabídne příznivé řešení i v případě například těžko dostupných oblastí kraje.

 

Užitečné odkazy:

www.valika.cz

http://www.amcr.cz

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2021