Ministerstvo podporuje rozvoj inovativních služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny

Hlavní stránka Aktuality Ministerstvo podporuje rozvoj inovativních služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny

1.11.2018, Sekce: Aktuality

Děti a mladí dospělí debatovali o svých potřebách a zkušenostech se zástupci projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí Ministerstva práce a sociálních věcí. Mladí lidé byli k projektu přizváni, aby sdíleli své příběhy a popsali, jaká intervence a pomoc je pro ně důležitá v různých náročných situacích. Jejich postoje a podněty jsou součástí metodického materiálu zaměřeného na inovace v práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami. Zároveň byla ze strany MPSV vyhlášená dotační výzva zaměřená na rozvoj inovativních služeb pro ohrožené děti a rodiny.


Dotační výzva OPZ byla vyhlášena 1. listopadu 2018 (č. 76, č. 95 pro Prahu). O podporu mohou žádat obce, kraje a jimi zřizované organizace a poskytovatelé širokého spektra služeb pro rodiny s dětmi, a to až do 15. 3. 2019 (u výzvy č. 76). Hlavním cílem výzvy je podpora inovativních služeb a procesů pro ohrožené děti a rodiny. Podmínky výzvy a další informace najdete zde.

Metodický materiál, na který výzva odkazuje, obsahující základní principy inovativních služeb pro rodiny s dětmi, najdete v  ZDE. (sekce Dokumenty/Ostatní dokumenty/Manuály, brožury, letáky)

Tiskovou zprávu Ministerstva práce a sociálních věcí k rozvoji inovativních služeb najdete zde.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024