Norská velvyslankyně se zajímala o postup ojedinělého projektu

Hlavní stránka Aktuality Norská velvyslankyně se zajímala o postup ojedinělého projektu

Norská velvyslankyně se zajímala o postup ojedinělého projektu

30.9.2016, Sekce: Aktuality

Reportáž ze Zlínského kraje o projektu Ohrožené děti a mládež.


S dosavadními výsledky projektu Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji financovaného z EHP fondů se během své návštěvy Zlínského kraje v tomto týdnu seznámila velvyslankyně Norského království v České republice, J. E. Siri Ellen Sletner, kterou v Dětském centru Zlín přivítala radní Zlínského kraje pro sociální oblast společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou.

Projekt Ohrožené děti a mládež ve Zlínském kraji běží od ledna 2015 a skončí v dubnu 2017. Jeho celkový rozpočet činí téměř 10 milionů korun a z 80-ti procent je financován právě z EHP fondů, finanční spoluúčast Zlínského kraje činí 20 procent. Jde o ojedinělý projekt v rámci České republiky, který realizují pouze dva kraje: Zlínský a Pardubický.

První etapa byla zaměřena na zmapování situace ohrožených dětí a rodin ve Zlínském kraji a na zpracování transformačních plánů u tří vytipovaných zařízení, a to Dětského centra Zlín, Kojeneckého a dětského centra Valašské Meziříčí a Dětského domova a Základní školy Liptál. Cílem transformace je snížit stávající pobytovou kapacitu každého z těchto zařízení minimálně o padesát procent a poskytnout nové služby daleko více zaměřené na práci s rodinou ohrožených dětí a dosáhnout stavu, kdy ústavní péči bude potřebovat jen minimální procento těchto dětí.

„Paní velvyslankyně projevila zájem seznámit se s tím, jak pokračuje realizace tohoto projektu dotovaného z EHP fondů. Každé ze tří zařízení začleněných do transformačního procesu prezentovalo při pracovních setkání, jak fungovalo dříve a jakých změn již bylo dosaženo nebo jaké se v nejbližší době připravují. Těší nás spokojenost paní velvyslankyně, která konstatovala, že Zlínský kraj může být nositelem dobré praxe i pro ostatní kraje České republiky a nabídnout jim svou metodickou pomoc a podporu," řekla radní Taťána Valentová Nersesjan.

 

Autorka článku: Helena Mráčková (Článek je převzat z webu Krajského úřadu Zlínského kraje, originál najdete zde.)

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024