Nová grantová výzva Nadace Sirius se zaměří na děti ohrožené násilím v rodině

Hlavní stránka Aktuality Nová grantová výzva Nadace Sirius se zaměří na děti ohrožené násilím v rodině

6.11.2020, Sekce: Aktuality

Případní zájemci mohou přihlašovat své projekty, které se zaměřují na problematiku ohrožení dětí ve spojitosti s násilím v rodině nebo jiným závažně ohrožujícím zacházením. Nutná je registrace v systému pro grantová řízení Nadace Sirius, a to do 7. 12. 2020. Žádosti nadace přijímá do 10. 12. 2020 13 hodin.


Více informací o výzvě naleznete ZDE.

Východiska a zaměření výzvy

„Letošní rok dramaticky poznamenala koronavirová pandemie, která zasáhla celý svět a citelně se dotkla chodu celé společnosti, včetně rodin s dětmi. Podle odborníků oslovených Nadací Sirius v rámci sestavování prognózy dalšího vývoje můžeme vlivem karanténních opatření očekávat zvýšení výskytu mj. právě u fenoménu psychického nebo fyzického násilí v rodině. Zároveň se podle oslovených odborníků jedná o jev, který má vysoce negativní míru dopadu na dítě a rodinu.“

 „V této souvislosti je grantová výzva zaměřena na podporu a rozvoj včasné detekce, zkvalitnění přímé práce organizací, rozvoj kvality intervencí a programů a rozvoj služeb v dané oblasti k zajištění včasné, kvalitní a dostupné pomoci dětem ohroženým násilím v blízkých vztazích a závažně ohrožujícím zacházením. Řadíme sem děti trpící fyzickým i psychickým týráním, sexuálním zneužíváním a vážnou mírou zanedbávání, “ zmiňuje se v úvodu grantové výzvy Nadace Sirius.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024