Pracovní týmy se potkaly v Lichtenštejnském paláci

Hlavní stránka Aktuality Pracovní týmy se potkaly v Lichtenštejnském paláci

Pracovní týmy se potkaly v Lichtenštejnském paláci

5.10.2023, Sekce: Aktuality

V úterý 3. 10. 2023 proběhlo velké setkání "Nové horizonty v ochraně dětí" pracovních týmů v reprezentativním prostoru Lichtenštejnského paláce.


Připravované změny v oblasti ochrany práv dětí a podpory rodin přišli osobně podpořit paní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková a pan ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. V úvodním bloku vystoupil rovněž zástupce Kanceláře UNICEF pro Evropu a Střední Asii pan Aaron Greenberg, který zdůraznil potřebu garantovaných služeb a právní pomoci pro rodiny.

V dalším tematicky silném bloku vystoupil lékař a terapeut pan Jiří Ježek, expertka na ochranu dětí paní Danka Pukancová ze Slovenska a lidé, kteří vyrůstali v ústavní péči v České republice. Jsme vděční, že společně se svými kolegyněmi Klárou Chábovou a Andreou Šafařík z Platformy Do dospělosti přišli a vyprávěli o svých životních cestách.

Odpolední část programu se věnovala inovativním projektům, které představily Martina Koplová a Tereza Svačinová z organizace Society for All a paní ředitelka Petra Wünschová z Centra Locika. Poradce ministra práce a sociálních věcí pan Miloslav Macela pak účastníky informoval o průběhu prací na novém zákoně o ochraně dětí a podpoře rodin. 

Před diskusí pak všichni měli možnost dozvědět se více o systémech na ochranu dětí a podporu rodin v Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Experti na práva dětí a systémové změny v oblasti péče o ohrožené děti a rodiny z Unicefu otevřeně a inspirativně hovořili o reformních aktivitách a nikdy nekončících výzvách v jejich zemích.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024