Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?

Hlavní stránka Aktuality Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?

12.11.2021, Sekce: Aktuality

V rámci projektu Rady Evropy „Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí ”, který se zaměřuje na zapojování dětí a mladých dospělých do tvorby politiky na národní úrovni, se 16. listopadu koná úvodní webinář


 

„Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?“.

 

Úvodní webinář se věnuje představení klíčových aktivit projektu, unikátního nástroje Rady Evropy „Sada indikátorů pro participaci dětí (CPAT) a nové metodiky „Participace dětí“ v rámci národních aktivit.

Na webináři dojde na sdílení dobré praxe a aktivní zapojení mladých sebeobhájců z organizace LUMOS.

Participace dětí v rozhodovacích procesech v posledních letech získává na důležitosti. Naslouchat názoru dětí a mladých dospělých, se považuje za klíčové pro budování jejich lidské důstojnosti a zdravého vývoje. Tento projekt je dalším krokem v tom, aby byla participace dětí vnímaná jako běžná součást každé aktivity, ne jako výjimka.

Hlavním cílem projektu je zvyšování povědomí ohledně participace dětí v Evropské unii, členských státech Rady Evropy a podpora národních aktivit v rámci oblasti zapojování dětí a mladých dospělých. Aktivní zapojení dětí je nezbytnou součástí všech odvětví, tj. školství, zdravotnictví, soudnictví, sociálních služeb i sociální práce, volnočasových aktivit, zajištění bezpečí a ochrany dětí a dalších.
 

Pojďte společně s námi diskutovat, jaká je úroveň participace v ČR a v Evropě a jak a proč participaci posílit.

Úvodní webinář se koná v rámci projektu „CP4Children Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí“, který koordinuje Rada Evropy a je financován Programem Evropské Unie pro práva, rovnost a občanství (2014–2020).

 

Hlaste se prostřednictvím online formuláře. Účast Vám bude následně potvrzena. Odkaz na online webinář bude účastníkům a účastnicím zaslán prostřednictvím registračního e-mailu. Akce je bez registračního poplatku.

 

Program ke stažení ZDE

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024