Protiprávní jednání mládeže bude na Mostecku řešit Tým pro mládež

Hlavní stránka Aktuality Protiprávní jednání mládeže bude na Mostecku řešit Tým pro mládež

25.7.2017, Sekce: Aktuality

Lokální síťař pro ORP Litvínov Mgr. Jan Hrubeš, Ph.D se ve spolupráci s lokální síťařkou pro ORP Most zaměřil na přípravu setkání Týmu pro mládež, které představuje jeden z dílčích kroků při práci na tématu Spolupráce OSPOD a aktérů z oblasti bezpečnosti a justice. Oba lokální síťaři pomohli obnovit platformu pro spolupráci mezi OSPOD Litvínov a Most, Policií ČR, Okresním soudem v Mostě, Okresním státním zastupitelstvím v Mostě a Probační a mediační službou.


V úterý 27. 6. 2017 se v prostorách Probační a mediační služby ČR v Mostě uskutečnilo setkání pracovníků z oblasti justice, bezpečnosti a sociálně právní ochrany dětí. Obnovené jednání navazuje na tradici setkávání Týmu pro mládež v rámci Systému včasné intervence, které probíhalo na Mostecku před několika lety. 

Společným tématem se stala mládež, která je v konfliktu se zákonem. Setkání ve spolupráci s Probační a mediační službou ČR organizačně zajišťovali lokální síťaři pro ORP Most a ORP Litvínov, kteří v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně právní ochrany dětí“ mapují potřeby aktérů sítě služeb pro rodiny s dětmi. „Cílem setkání bylo nastavení spolupráce institucí pracujících s dětmi a mládeží, která se dopouští protiprávního jednání. Řada oslovených aktérů tuto iniciativu, která vznikla na základě mapování potřeb sítě pro rodiny s dětmi v Mostě a v Litvínově, uvítala,“ sdělila Jana Hrdinová, lokální síťařka pro ORP Most.

Jednání se vedle probačních pracovníků zúčastnili i zástupci Okresního soudu v Mostě, Okresního státního zastupitelství v Mostě, Policie ČR a zástupci orgánů sociálně právní ochrany dětí z Mostu a Litvínova.  „V rámci diskuse došlo k nastavení pravidel vzájemné komunikace a vydefinování dalších témat, která se týkají práce s mládeží. Účastníci se dohodli na pružnější komunikaci případech, kdy dochází k závažným změnám v rodinách, což ocenili především zástupci soudu a státního zastupitelství. V rámci schůzek se budou členové vzájemně informovat o svých metodických pokynech, legislativě a možnostech společné intervence u řešených případů,“ dodává Jan Hrubeš, lokální síťař pro ORP Litvínov.

Další setkání týmu, které bude putovní, se uskuteční koncem roku 2017. Hostitelem tentokrát bude litvínovský sociální odbor.

 

Mgr. Jana Hrdinová,

lokální síťařka Most

jana.hrdinova@mpsv.cz

 

Mgr. Jan Hrubeš, Ph.D.,

lokální síťař Litvínov

jan.hrubes@mpsv.cz

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024