První fokusní skupina aktivity KA3 proběhla v Hradci Králové

Hlavní stránka Aktuality První fokusní skupina aktivity KA3 proběhla v Hradci Králové

20.1.2017, Sekce: Aktuality


Královéhradecký kraj byl první, kde začátkem ledna 2017 proběhla fokusní skupina ke klíčové aktivitě 3, projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí. Cílem aktivity 3 – Celoživotní vzdělávání pracovníků SPOD - je vytvoření celoživotního standardizovaného vzdělávacího modulu pro pracovníky orgánů sociálně-právní ochrany dětí v rámci ČR, za účelem nabytí a upevnění důležitých kompetencí pro práci s ohroženými rodinami a dětmi a smysluplný a efektivní kontinuální rozvoj v této oblasti dle jejich potřeb a potřeb spjatých s jejich výkonem. Analytická část zahrnuje detailní a objektivní zmapování stávající úrovně a způsobu vzdělávání pracovníků OSPOD a pracovníků pověřených osob v systému sociálně-právní ochrany dětí. Analytickou část realizuje dodavatel za součinnosti MPSV.

V Hradci Králové se sešlo 9 současných či bývalých (nyní působících na pozici lokálních síťařů) pracovníků OSPOD, kteří mají co říci k tématu celoživotního vzdělávání pracovníků OSPOD. Zastoupen byl OSPOD Hradec Králové, Trutnov, Broumov, Náchod, a Nový Bydžov. Fokusní skupinu vedl tým pod vedením paní Dr. Dany Moore.

V následujících měsících budou postupně probíhat fokusní skupiny v ostatních zapojených krajích. V návaznosti na získané informace přijde na řadu vytváření a pilotní ověřování vzdělávacích modulů celoživotního vzdělávání pro pracovníky SPODa návrhu jejich ukotvení v metodickém rámci.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2022