Seminářem k lepší spolupráci na Vysočině

Hlavní stránka Aktuality Seminářem k lepší spolupráci na Vysočině

Seminářem k lepší spolupráci na Vysočině

25.5.2017, Sekce: Aktuality

Reportáž krajských pracovnic z Vysočiny.


Dne 24. května 2017 se na půdě Městského úřadu v Pelhřimově setkali pracovníci orgánů sociálně právní ochrany dětí z Humpolce, Pelhřimova a Pacova a pracovníci Centra U Větrníku (K – centrum). Cílem setkání bylo seznámit pracovníky OSPOD s fungováním kontaktního centra, s principy a obsahem práce a s programy, které realizují. Druhým významným tématem byly možnosti, jak intenzivněji spolupráci nastavit.

Pan Michal Matula, terénní pracovník služeb kontaktního centra nás seznámil se samotným fungováním organizace. Centrum U Větrníků provozuje svoji činnosti od roku 1999. Organizace funguje na principu Harm Reduction. Jedná se o tak zvanou „minimalizaci škod a rizik“, kdy je snížení škodlivých účinků drog a jejich dopadů brána jako efektivnější způsob řešení než jeho pouhé potírání, přijímá se užívání legálních i nelegálních drog za nedílnou součást našeho světa, dále veřejné zdraví je nadřazeno nad dlouhodobý cíl uzdravení (abstinence). Služba kontaktního centra dále nabízí výměnu použitého injekčního materiálu, testování, sociální práci, informační servis, krizovou intervenci i nově adiktologickou ambulaci, kterou nám představila paní Mgr. Tereza Meruňková. Od roku 2008 funguje K-centrum i mimo město Jihlava a to v Telči, Třešti, Dačicích, Pelhřimově a Humpolci.

Pracovníci Centra U Větrníku informovali pracovníky OSPOD o možnostech spolupráce. Bylo sděleno, kdy je možné pracovníky centra kontaktovat, v jakém časovém horizontu, zda mohu přizvat k setkání s klientem pracovníky, atd. Centrum U Větrníku také informovalo, že by rádi rozšířili své služby. Nyní vyjednávají stálý prostor pro jejich působení v Pelhřimově, kde by měli působit pravidelně jedenkrát týdně.  Dalším místem bude pak Humpolec. V současné době působí v obou dvou městech pouze terénně, v Humpolci každý čtvrtek a v Pelhřimově každé pondělí v odpoledních až večerních hodinách.

Celé setkání se neslo v dobré náladě a účastníci jej uvítali.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024