„Síťování a dětské skupiny v Karlovarském kraji“

Hlavní stránka Aktuality „Síťování a dětské skupiny v Karlovarském kraji“

„Síťování a dětské skupiny v Karlovarském kraji“

16.3.2017, Sekce: Aktuality

aktualita z Karlovarského kraje


Spolupráce se rodí různými způsoby. Ta, mezi projekty Ministerstva práce a sociálních věcí zastoupenými v Karlovarském kraji, vznikla v jedné budově za městem, kde mají pracovnice dvou projektů své kanceláře (Závodní 152, Karlovy Vary).

Projekt „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“ se zabývá mezirezortním propojováním aktérů v síti služeb pro ohrožené rodiny s dětmi a projekt „Podpora implementace dětských skupin“ se zaměřuje na poskytování poradenství, podporu a vzdělávání stávajícím i potencionálním poskytovatelům dětských skupin.

V celém Karlovarském kraji se v současné době nacházejí pouze dvě evidované dětské skupiny (Karlovaráček při Mateřském centru Karlovy Vary, z.s. a Batole při Klubíčku z.s. v Chebu, obě s kapacitou 12 dětí), které jsou také důležitými aktéry sítě v Karlovarském kraji a v celém systému mají své jedinečné místo, které může řešit rozmanité potřeby řady rodin s dětmi.

Dne 14. 2. 2017 se krajská koordinátorka síťování Eva Hrušková, DiS., krajská odborná pracovnice Adéla Cinková a krajská síťařka Mgr. Zuzana Mačičková zúčastnily diskuzního semináře, kterým provázela metodička dětských skupin pro Karlovarský a Plzeňský kraj Mgr. Dana Štollová (dana.stollova@mpsv.cz, tel: +420 778 427 892). Diskutujícími byly zaměstnankyně MPSV ČR obou projektů a především pracovnice z krajských hygienických stanic a stavebních odborů.

Obsahem semináře byla, kromě představení projektu a přehledu informací v kontextu péče o děti předškolního věku, zejména výměna zkušeností o praktickém fungování dětských skupin a formách její propagace v kraji. Tato část – informovanost jednotlivých aktérů sítě o možnostech řešení potřeb rodin s dětmi, je společným těžištěm obou projektů.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024