Startujeme se síťováním na Vysočině

Hlavní stránka Aktuality Startujeme se síťováním na Vysočině

Startujeme se síťováním na Vysočině

27.7.2016, Sekce: Aktuality

Od začátku července pracuje na Vysočině pět lokálních síťařů – pracovníků, kteří mají za úkol zmapovat území a dostupné služby pro ohrožené rodiny a děti a propojit jednotlivé aktéry systému sociálně-právní ochrany dětí mezi sebou. Jak si ve své práci vede Eva Stuchlíková – lokální síťařka za Moravské Budějovice?


V rámci nového systémového projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí Ministerstva práce a sociálních věcí se pomaličku rozbíhá lokální síťování organizací pracujících v systému sociálně-právní ochrany dětí na Vysočině. V deseti obcích s rozšířenou působností (ORP), které se do projektu přihlásily, začínají fungovat lokální síťaři a mapovat potřeby jednotlivých aktérů v území.

Moravské Budějovice jsou jednou z deseti ORP zapojených do projektu. Kromě Moravských Budějovic se do projektu v Kraji Vysočina přihlásily: Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Náměšť nad Oslavou, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Třebíč a Žďár nad Sázavou.

Na Moravskobudějovicku působí jako lokální síťařka Eva Stuchlíková a právě se seznamuje se svým územím a jednotlivými aktéry, kteří zde působí. Minulý týden se sešla v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež eMBečko s vedoucím střediska sociálních služeb STŘED, z. ú. Karlem Vondráčkem. Diskutovali spolu o službách a programech pro ohrožené děti a mládež, které organizace nabízí, a o problémech, se kterými se tato cílová skupina potýká na Moravskobudějovicku a Jemnicku. Město Jemnice je jedním z těch, které se aktivně zajímají o kontaktní práci v terénu s mládeží s rizikovými projevy v chování a stejně jako Moravské Budějovice by rádo navázalo se STŘED, z. ú. a jeho službami užší spolupráci. Moravské Budějovice spolupracují úzce s touto organizací už několik let – šest let v tomto městě funguje detašované pracoviště organizace.

Velkým tématem uskutečněného rozhovoru byla také sociální stigmata ve vnímání občanů menších měst a obcí, a dále potřebnost a efektivita služeb sociální prevence pro lidi duševně nemocné, drogově závislé a zástupce etnických menšin. Vzhledem k široké paletě služeb, které STŘED, z. ú. ohroženým rodinám nabízí, je jedním z velmi důležitých aktérů sociálně-právní ochrany v tomto ORP.

Více o službách STŘED, z. ú. na www.stred.info

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2021