Vánoční krabice od bot aneb děti darují dětem k vánocům

Hlavní stránka Aktuality Vánoční krabice od bot aneb děti darují dětem k vánocům

Vánoční krabice od bot aneb děti darují dětem k vánocům

12.12.2017, Sekce: Aktuality

Projekt krabice od bot aneb děti darují dětem k vánocům, dělá radost nejenom dětem, ale pomáhá otevírat dveře pracovníkům OSPOD do rodin, které pomoc potřebují.


Již šestým rokem probíhá celorepublikový projekt církevní neziskové organizace Diakonie s názvem Krabice od bot, aneb děti darují dětem k vánocům. Tato aktivita má za cíl udělat radost dárkem dětem z chudších rodin. Děti, které se zapojují, připravují vhodné maličkosti do krabice od bot, Krabici následně vánočním papírem hezky zabalí a na štítek napíší pohlaví a věk dítě, pro který je dárek vhodný.

Letos jsem tento sympatický projekt představila dětem z vesnice Telnice. Předpokládala jsem, že těch pár balíčků následně převezu na můj síťovaný OSPOD Slavkov u Brna. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem ve sběrný den (na svátek sv. Mikuláše) převážela 147 nádherných balíčků.

Pracovnice OSPOD Slavkov u Brna přijímaly 32 dárečků se slzami v očích. Díky velkorysosti dětí jsme mohli udělat další radost také pěti klientům SAS Piafa Vyškov, a protože dárků bylo stále dost, nabídku možnosti rozdání dárků jsem učinila i pracovníkům OSPOD z ORP Šlapanice u Brna. Do půl hodiny měly pracovnice vyhotovený seznam 43 dětí.  Na otázku, jak budou dárky distribuovat v tomto adventním shonu, jsem dostala naprosto jasnou odpověď: „No rozvezeme to každému dítěti“.

Několikáté opakované překládávání, vykládání, nakládání, třídění a vybírání konkrétních dárků dle věku a pohlaví dítěte podle stanovených seznamů, stálo za to, svědčí zpětná vazba od jedné pracovnice OSPOD: „Moc děkujeme, je to bomba – už jsme předali jeden balíček a reakce byla úžasná. Když tatínek s dcerkou dojeli domů a rozbalili dáreček, tak nám hned volal a do telefonu málem brečel – byl úplně paf, a to nepatří mezi tatínky, kteří by byli se spoluprací s OSPOD nějak nadšeni.“

Zbylé dárky jsem převezla na sběrné místo projektu do Brna-Medlánek paní místostarostce, která pak osobně vybrala odpovídající dárky pro děti z lokální evidence OSPOD.

Jsem ráda, že jsem mohla být malou součástí takové radosti.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024