A je to tady! Chcete vědět, jestli a jak u nás umíme zapojovat děti?

Hlavní stránka Aktuality A je to tady! Chcete vědět, jestli a jak u nás umíme zapojovat děti?

A je to tady! Chcete vědět, jestli a jak u nás umíme zapojovat děti?

21.4.2023, Sekce: Aktuality

Ministerstvo práce a sociálních věcí (dále „MPSV“) předkládá závěrečnou zprávu dvouletého projektu Rady Evropy „Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí ”. Závěrečná zpráva je určena pro děti a je napsána a zpracována tak, aby byla dětem přístupná a srozumitelná.


Dokument popisuje, jakým způsobem probíhalo získávání kvalitativních dat od dětí a dospělých odborníků/c (učitelů/ek, sociálních pracovníků/ic, policistů/ek či soudců/kyň). Zpráva zároveň popisuje, jestli a jak se zapojení dětí odráží v českých zákonech, směrnicích a standardech. Během projektu byly názory a osobní zkušenosti dětí a dospělých zjišťovány za pomocí dotazníkových šetření a několika fokusních skupin. Na základě informací, které jsme zjistili, jsme míru zapojení dětí v ČR měřili za pomoci nástroje pro vyhodnocování míry zapojení dětí (v angličtině CPAT – Child Participation Assessment Tool). Závěrečná zpráva tak mimo jiné také představuje dětem, jak si Česká republika v této oblasti vede. Jde především o to, jakým způsobem jsou v ČR nastaveny podmínky pro ochranu a podporu práva na participaci a také zohledňuje faktor vytváření prostoru pro zapojení dětí.

Dokument naleznete ZDE.

MPSV bude i nadále pokračovat v aktivitách týkajících se podpory participace dětí v rámci projektu Sjednocení přístupu k ohroženým dětem“.

 

Pokud máte k tomuto tématu otázky, napište nám:

Matouš Korbel, matous.korbel@mpsv.cz                                                                                                                         

Odborný garant aktivity „Implementace metod pro zajištění participace dětí v klíčových oblastech jejich života"

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024