Celorepublikové kampaně na sociálních sítích mají své místo. Daří se jim i díky pracovní skupině ke kampaním MPSV.

Hlavní stránka Aktuality Celorepublikové kampaně na sociálních sítích mají své místo. Daří se jim i díky pracovní skupině ke kampaním MPSV.

Celorepublikové kampaně na sociálních sítích mají své místo. Daří se jim i díky pracovní skupině ke kampaním MPSV.

22.4.2025, Sekce: Aktuality

10. dubna 2025 se již posedmé sešla pracovní skupina MPSV na podporu pěstounů a kampaňových aktivit k hledání zájemců o NRP. Skupina se sešla ve složení krajských koordinátorů kampaňových aktivit, zástupců náhradních rodičů a PR odborníků.


V rámci setkání bylo ukázáno, jak může marketingová agentura pomoci v rámci šíření povědomí o náhradní rodinné péči a vyhledávání potenciálních zájemců. Zdeňka Smolíková, odborná metodička oddělení koncepce sociálně-právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče MPSV, představila členkám a členům pracovní skupiny výsledky výzkumu „Pěstounská péče ve veřejném mínění“. Výzkum realizovala výzkumná agentura RILSA v roce 2024. Více se dozvíte zde.

Pracovní skupina sdílela dobrou praxi a nápady, jak celorepublikovou kampaň Dík náhradním rodinám dostat více do povědomí veřejnosti. Kampaň bude probíhat od 26. do 31. května a vyvrcholí v sobotu 31. 5. 2025 Bábovkovým dnem. Kampaň vznikla pod hlavičkou MPSV a Hledáme rodiče, o. p. s. Hlavním cílem akce je poděkovat náhradním rodinám a všem, kteří do náhradní rodinné péče vstupují.

Na sociálních sítích probíhá kampaň MPSV k vyhledávání žadatelů o pěstounskou péči na přechodnou dobu, která je cílena na potřeby daného kraje. Kromě této kampaně je na FB Buď IN Pěstoun aktivní i kampaň na podporu dětí s postižením My jsme taky dobrý děti II“.

Na setkání jsme podpořili nové krajské koordinátorky pracovních skupin a diskutovali jsme, jak má pozice koordinátora/koordinátorky ideálně vypadat. Pozice krajské koordinátorky ke kampaním je pozicí nedoceněnou. Je přitom velice důležitá. Propojuje zástupce a zástupkyně krajského úřadu, obcí s rozšířenou působností, doprovázející organizace, pěstounů a mladých dospělých. Nastavuje kampaňové aktivity daného kraje, díky kterým se vyhledávání zájemců o NRP daří.  Hledá cesty jak o NRP mluvit s respektem a pozitivně a jak pěstouny ocenit.

Andrea Šafařík, odborná metodička MPSV ukázala na inovativním nástroji „Individuální nábory“, jakým způsobem se daří umísťovat děti s postižením do náhradních rodin. Více o individuálních náborech se dozvíte zde a zde.

Pracovní skupina vznikla pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci projektu „Standardizace procesu zabezpečení náhradní rodinné péče o děti“. Projekt je financovaný z Evropského sociálního fondu plus a státního rozpočtu.

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2025