Podívejte se na příspěvky z Fóra rodinné politiky. Co zaznělo v příspěvku Děti mimo rodinu?

Hlavní stránka Aktuality Podívejte se na příspěvky z Fóra rodinné politiky. Co zaznělo v příspěvku Děti mimo rodinu?

18.9.2020, Sekce: Aktuality

Jak změnit systém náhradní rodinné péče v ČR? Co jsou priority a jak podpořit život dětí v rodinách? Panuje v České republice rakouský byrokratismus kombinovaný se sovětským kolektivismem? Jaké jsou trendy v oblasti umisťování dětí do dětských center (bývalých kojeneckých ústavů)? Proč je důležité více zkoumat důvody odebírání dětí z rodin a na co se zaměřit v oblasti prevence? Jaké aktivity v oblasti legislativy chystá MPSV?


Nejen o těchto tématech diskutovali Aleš Juchelka (poslanec), Barbora Křižanová (LUMOS), Kristýna Jůzová Kotalová (MPSV) a David Svoboda (Amalthea). Diskusi moderoval David Klimeš. Řeč byla i o dopadech koronavirové pandemie a nouzového stavu na životy dětí a rodin a nenahraditelnosti přímé terénní práce s ohroženými dětmi a rodinami. K těmto dopadům mimo jiné zaznělo: „Stovky dětí vyrůstající v ústavní péči byly propuštěny na tzv. dlouhodobé propustky domů. Strávily doma včetně prázdnin i půl roku. Požádali jsme kraje, aby přehodnotily situaci těchto dětí a zkoumaly, zda přetrvávají důvody, pro které byly děti umístěny do ústavní péče či zda mohou vyrůstat dál ve svých rodinách. Přehodnocení situace těchto dětí nadále probíhá,“ zmínila Kristýna Jůzová Kotalová z MPSV, které aktuálně realizuje projekt Podpora systémových změn v oblasti služeb péče o ohrožené děti, mladé lidi a rodiny v ČR.

Workshop Děti mimo rodinu proběhl v rámci 3. ročníku Fóra rodinné politiky, které pořádal odbor rodinné politiky a ochrany práv dětí MPSV. Poslechnout si můžete další příspěvky k tématům jako násilí v rodinách v období pandemie, život s autismem a dopady na rodinu, úmrtí v rodině a jak ho zvládnout, děti v digitálním světě a mnohé další.

Zde naleznete veškeré výstupy z konference – záznamy workshopů, videorozhovory a fotografie (Workshop Děti mimo rodinu najdete pod číslem 16).

Workshop Děti mimo rodinu najdete ZDE.

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023