Podpora systémových změn v oblasti služeb péče o ohrožené děti, mladé lidi a rodiny v České republice

Hlavní stránka Projekty Ukončené projekty Podpora systémových změn v oblasti služeb péče o ohrožené děti, mladé lidi a rodiny v České republice

Registrační číslo: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_017/0009381

Realizace projektu: 1. 10. 2018 - 31. 12. 2022

Projekt reaguje na aktuální situaci v oblasti systému péče o ohrožené děti a rodiny, který se dlouhodobě potýká s rezortní roztříštěností a nejednotnými přístupy a postupy ve vztahu k řešení životních situací ohrožených dětí a rodin. V rámci projektu budou revidovány podmínky sociálně-právní ochrany dětí umístěných v ústavní péči a budou podrobně popsány procesy vedoucí k naplnění potřeb těchto dětí. Projekt svým obsahem směřuje ke zvýšení kvality a udržitelnosti systému služeb pro ohrožené děti, a to formou podpory krajů v naplňování základního práva dětí na život v rodině.

Projekt je realizován ve spolupráci tří klíčových ministerstev, mezi která je rozdělena agenda péče o ohrožené děti (Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo zdravotnictví).

Přehled klíčových aktivit projektu:

Klíčová aktivita 1: Tvorba krajského modelu sítě služeb pro rodiny s dítětem/dětmi umístěnými v ústavní péči a rodiny odebráním dítěte/dětí ohrožené

Klíčová aktivita 2: Přehodnocení situace dětí v ústavní péči

Klíčová aktivita 3: Systematické návštěvy ústavních zařízení

Klíčová aktivita 4: Evaluace

Klíčová aktivita 5: Řízení a administrace projektu

Zpravodaj o projektu:

Ve zpravodajích naleznete shrnutí informací o realizaci projektu, včetně tipů na užitečné odkazy/materiály pro praxi v oblasti sociálně-právní ochrany dětí. Zpravodaj je určen zejména pro potřeby pracovníků krajů a obcí, kteří působí na poli sociálně-právní ochrany dětí. Aktuální informace zasíláme aktérům (zejména kraje, OSPOD) i formou e-mailu. Zpravodaj bude k dispozici cca 3x ročně. Pokud máte zájem o odběr/zrušení odběru zpravodaje, napište nám na: kristyna.kotalova@mpsv.cz. Děkujeme.

Zpravodaj V POHYBU č. 1 

Zpravodaj V POHYBU č. 2

Zpravodaj V POHYBU č. 3

Zpravodaj V POHYBU č. 4

Zpravodaj V POHYBU č. 5

Zpravodaj V POHYBU č. 6

 

Tisková zpráva projektu

 

Kontaktní osoba projektu:

Mgr. Kristýna Jůzová Kotalová

e-mail: kristyna.kotalova@mpsv.cz

tel.: 221 922 255


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024