KA03: Párování v NRP

Cílem aktivity je podpořit standardizaci výkonu NRP na krajské úrovni v oblasti párování dětí a zájemců o NRP, specificky standardizovat postupy a lhůty pro organizaci panelového posouzení.

S ohledem na zefektivnění celého procesu umisťování dětí do NRP při zachování nejlepšího zájmu dítěte, je nutné formalizovat proces párování dětí čekajících na zprostředkování NRP a zájemců o NRP. Cílem je nastavit celý systém tak, aby párování vždy probíhalo optikou vyhledávání vhodných zájemců o NRP pro konkrétní dítě a ne naopak.

Součástí párování se standardně stane praxe tzv. panelového posouzení, které se již v některých krajích využívá. Cílem této aktivity je standardizovat postupy a lhůty pro organizaci panelového posouzení tak, aby se stalo nedílnou součástí celého procesu zprostředkování NRP. Součástí panelového posouzení (párování) pak musí být jak klíčoví pracovníci a pracovnice dítěte, tak zájemci a zájemkyně a bude-li třeba tak i další odborní pracovníci a pracovnice v návaznosti na potřeby dítěte (psycholog, ošetřující lékař, přechodný pěstoun, pracovníci ústavní péče apod.).


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023