V POHYBU potřetí – co naleznete ve zpravodaji k tématice ohrožených dětí

Hlavní stránka Aktuality V POHYBU potřetí – co naleznete ve zpravodaji k tématice ohrožených dětí

8.1.2021, Sekce: Aktuality

Chcete mít přehled, jak pokračují aktivity projektu MPSV, který se zaměřuje na změny v systému péče o ohrožené děti, aby co nejvíce dětí mohlo žít ve svých rodinách, popřípadě u náhradních rodičů? Jak probíhají návštěvy dětí v ústavních zařízeních? Co jsme připravili v oblasti metodické podpory pracovnic a pracovníků OSPOD? Zajímají vás výzkumy k tématice dětí žijících v kojeneckých ústavech, domovech pro osoby s postižením či jaké jsou potřeby dětí odcházejících z ústavní péče? Shrnutí důležitých informací přinášíme v novém čísle zpravodaje V POHYBU.


Na co jsme zaměřili třetí číslo zpravodaje?

Přiblížíme vám některé pomocné nástroje, které mohou využít pracovnice a pracovníci OSPOD při práci s ohroženými dětmi a rodinami a které slouží k zpřehlednění situace dítěte či bližšímu navázání vztahů s dítětem a rodinou.

V rozhovorech s garanty aktivit se věnujeme např. tématu důležitosti spolupráce pracovníků OSPOD a pobytových zařízení (dětské domovy, výchovné ústavy, kojenecké ústavy a další), jejímž smyslem je efektivní pomoc ohroženým dětem a jejich rodinám a zejména časný návrat dítěte do rodiny. Najdete zde tipy, které mohou přispět k důvěrnější komunikaci pracovníků OSPOD s dětmi v pobytových zařízeních (aktivita Systematické návštěvy ústavních zařízení) a mnoho dalšího.

Shrneme rovněž nové metodické materiály pro pracovníky OSPOD, které jsme vydali v roce 2020 a které souvisí s nástrojem vyhodnocení situace dítěte a rodiny a individuálního plánu ochrany dítěte (IPOD).

V závěru najdete tipy na články související s tématy sociálně-právní ochrany dětí a výzkumy v oblasti ústavní péče, které byly zveřejněny na podzim 2020.

Zpravodaj V POHYBU č. 3 naleznete ZDE.

Informace k projektu Podpora systémových změn v oblasti služeb péče o ohrožené děti, mladé lidi a rodiny v České republice a všechna čísla zpravodajů najdete ZDE.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024