V POHYBU podruhé – zpravodaj z projektu MPSV k tématice ohrožených dětí

Hlavní stránka Aktuality V POHYBU podruhé – zpravodaj z projektu MPSV k tématice ohrožených dětí

21.7.2020, Sekce: Aktuality

Co se dozvíte v druhém čísle zpravodaje? Tentokráte více praktických informací z aktivity zaměřené na metodickou podporu pracovnic a pracovníků OSPOD v oblasti vyhodnocení situace dítěte a rodiny a tvorby individuálního plánu ochrany dítěte. Najdete zde shrnutí poznatků z metodické podpory OSPOD, ohlasy pracovnic a pracovníků OSPOD, časté dotazy a odpovědi a mnohé další. Součástí zpravodaje jsou i odkazy na oborové články, metodiky či studie.


Ve zpravodaji naleznete shrnutí informací o aktivitách projektu Podpora systémových změn v oblasti služeb péče o ohrožené děti, mladé lidi a rodiny v České republice. „Chceme tím podpořit povědomí o realizaci projektu, který usiluje o zkvalitnění systému péče o ohrožené děti a soustředí se zejména na děti vyrůstající v pobytových zařízeních. To se neobejde mimo jiné bez spolupráce pracovníků OSPOD jakožto klíčových aktérů, pracovníků pobytových zařízení a rodin s dětmi,“ doplňuje Kristýna Jůzová Kotalová, vedoucí projektu a oddělení koncepce ochrany práv dětí a transformace služeb pro rodiny a děti MPSV.

Komu je „V POHYBU“ určen?

Zpravodaj je zasílán mimo jiné všem zástupcům sociálních, školských a zdravotnických odborů krajů, dále vedoucím OSPOD v rámci celé ČR, a rovněž kontaktním osobám z jednotlivých pracovišť OSPOD, se kterými je či bude navázána spolupráce v rámci aktivity zaměřené na přehodnocení situace dětí v pobytových zařízeních.

Aktuální číslo zpravodaje najdete ZDE. Informace k projektu a další vydání zpravodajů najdete ZDE.

Přejeme všem, kdo působí na poli sociálně-právní ochrany dětí, příjemné léto plné odpočinku!

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024