Město Dobříš spolu s místními partnery hledá cesty podpory (nejen školní) úspěšnosti dětí.

Hlavní stránka Aktuality Město Dobříš spolu s místními partnery hledá cesty podpory (nejen školní) úspěšnosti dětí.

Město Dobříš spolu s místními partnery hledá cesty podpory (nejen školní) úspěšnosti dětí.

11.4.2024, Sekce: Aktuality

Jak podpořit úspěšnost ve vzdělávání na území ORP Dobříš? Tak zněl název datového workshopu organizace PAQ Research, který uspořádalo Město Dobříš společně s Místní akční skupinou Brdy-Vltava v místním komunitním centru 22. února 2024. Setkání nad statistickými daty Dobříšska se zúčastnili zástupci místních škol, sociálního odboru, neziskového sektoru, vedení města a zástupkyně projektu MPSV "Sjednocení přístupu k ohroženým dětem“, zaměřeného na problematiku ohrožených dětí.


Dle prezentovaných materiálů se Dobříšsko v oblasti vzdělávací úspěšnosti řadí k průměru – statistiky za poslední roky vykazují středové hodnoty. V loňském roce ale v Dobříši vznikla nová ubytovna, ve které žijí i rodiny s dětmi, a místní školy společně s aktéry sociální sféry hledají způsoby, jak tyto děti podpořit v plnění školní docházky a motivovat jejich rodiče ke spolupráci a ke zvyšování vlastních rodičovských kompetencí. Zacílení workshopu pak kromě souhrnných informací reagovalo právě na tuto problematiku a nabídlo širokou škálu dat, která upozorňují na vliv sociálních podmínek rodin, dostupnosti mateřských škol, kvality základního školství a dalších faktorů právě na vzdělávací úspěšnost dětí. V rámci prezentace byly také představeny příklady dobré praxe ze škol a obcí z celé České republiky.

Důležitou součástí odpoledne bylo sdílení zkušeností zúčastněných aktérů, kteří představili osvědčené praxe, ale také i slepé uličky v postupu práce s cílovou skupinou. Workshop přinesl inspiraci pro další směřování aktivit multidisciplinárního týmu, který se tématu wellbeingu dětí v lokalitě věnuje, ale i ujištění o tom, že má práce v dané oblasti dlouhodobě smysl. V neposlední řadě poskytl širší vhled na sociální a školskou oblast v souvislostech, které, jak doufáme, pomohou vedení města s vhodným nastavením služeb pro ohrožené děti a rodiny.

 

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024