Děti

Ahoj všem,

ptáte se, proč si číst tyto stránky? Odpověď je jednoduchá. Každý z vás má právo na dětství a právě tyto stránky vám mohou pomoci, pokud vaše dětství není ideální a vy nevíte, co dělat.

„Naši se rozvádějí“, „Bojím se jít do školy“, řešíš taky tyhle problémy? Čti dál na této stránce a dozvíš se, co dělat, komu se svěřit nebo kam zavolat…

Ubližují ti doma? Musíš dělat věci, které nechceš dělat (a tím nemyslíme, že si nechceš uklízet pokoj nebo vynášet koš), podívej se na tuto stránku.

Ne všichni mají to štěstí, že mohou vyrůstat ve své rodině, a proto se tato stránka zaměřuje na děti, které žijí v ústavu. V případě, že jsi třeba v dětském domově, máš řadu práv a povinností. Podívej se na tuto stránku, kde najdeš odpovědi na nejčastější otázky o tom, jak to v těchto zařízeních chodí.

Někteří z vás vyrůstají v pěstounské péči. Pokud si nejsi úplně jistý, co to pro tebe znamená, podívej se na tuto stránku, kde zjistíš například, jak dlouho můžeš u pěstounů být nebo co máš dělat, pokud nejsi u pěstounů spokojený.

S potížemi, se žádostí o pomoc se můžeš obrátit na někoho, komu důvěřuješ (někoho z domova, ze školy, z kroužku). Určitě ti rádi pomůžou. Pokud ve svém okolí nikoho takového nemáš, můžeš se obrátit třeba taky na veřejnou ochránkyni práv (ombudsmanku). Jak to udělat zjistíš na jejích stránkách pro děti a náctileté http://deti.ochrance.cz 

Na závěr ti chceme říct, že nikdy nejsi na nic sám, i když ti to tak možná připadá. Vždycky se najde někdo, kdo ti pomůže.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024