Kontakt

Máte dotazy týkající se oblasti sociálně-právní ochrany dětí? Napište nám.

Kdo odpovídá?

Na vaše dotazy odpovídají pracovníci a pracovnice Ministerstva práce a sociálních věcí, oddělení koncepce ochrany práv dětí a transformace služeb pro rodiny a děti.

Kdy vám přijde odpověď?

Odpověď obdržíte v e-mailu, který uvedete v kontaktním formuláři, a to do 10 pracovních dní (snažíme se odpovídat co nejdříve).

Jaké dotazy zodpovídáme?

Poskytneme vám základní informace související s problematikou sociálně-právní ochrany dětí (např. otázky týkající se rozvodu a péče o děti, práva dětí, když jsou děti v ústavní péči, role OSPOD apod.) a odkážeme vás příp. na další služby či jak postupovat ve vaší situaci. Obrátit se nás mohou děti i dospělí, kteří potřebují informace. Neposkytujeme krizovou pomoc (kontakty na krizovou pomoc najdete níže).

Když někdo ubližuje dětem

Pokud máte podezření na týrání, zanedbávání či zneužívání dítěte, nenechávejte si to pro sebe, obraťte se na orgán sociálně-právní ochrany dítěte (OSPOD) v místě bydliště – na městském nebo obecním úřadě. Podání můžete udělat i anonymně. Sociální pracovníci a pracovnice OSPOD musí situaci prošetřit a v případě potřeby poskytnout dítěti pomoc.

Ubližuje někdo tobě?

Pokud se děje tobě něco podobného, rodiče či jiní pečovatelé ti ubližují nebo máš jiné trápení, neboj se svěřit dospělé osobě, které věříš (např. učiteli apod.). Taky se můžeš obrátit rovnou na sociální pracovnici a pracovníka OSPOD, který má povinnost ti pomoci. Více informací najdeš ZDE.

Neposkytujeme krizovou pomoc/kde hledat pomoc v krizi?

Prostřednictvím e-mailu nemůžeme poskytnout krizovou pomoc. Pokud se cítíš v krizi, nevíš si s něčím rady, bojíš se něčeho apod., obrať se na specializované služby, kde můžeš získat podporu (některé fungují nonstop, kromě telefonické pomoci provozují i chat apod.), např. na Dětské krizové centrum (linka důvěry - 241 484 149; 777 715 215),  Linku bezpečí (linka pro děti - 116 111 a rodičovská linka - 606 021 021), nebo na další linky důvěry – seznam ZDE.

Víš, že ombudsman sleduje naplňování práv dětí?

Užitečné informace můžeš najít na stránkách veřejného ochránce práv (ombudsman), který pomáhá rovněž dětem a dospívajícím naplňovat jejich práva. Více ZDE.

Napište nám

Email*:
Text vzkazu*:

antispam
Zadejte text z obrázku
Vaše osobní údaje jsou zpracovány v souladu s pravidly zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů a nařízením EU č. 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), tzv. „GDPR“.
* Takto označená pole je nutné vyplnit.

Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024