V kampaňových aktivitách táhneme za jeden provaz

Hlavní stránka Aktuality V kampaňových aktivitách táhneme za jeden provaz

V kampaňových aktivitách táhneme za jeden provaz

12.12.2023, Sekce: Aktuality

8. prosince se již potřetí sešla pracovní skupina na podporu pěstounů a kampaňových aktivit k hledání zájemců o náhradní rodinnou péči (dále NRP). Tentokrát se setkání účastnili i noví členové, mladí dospělí, kteří vyrůstali mimo rodinu a bývalá pěstounka. Je pro nás důležité, aby lidi s osobní zkušeností byli součástí skupiny, která hledá cesty, jak zvýšit povědomí o NRP.


Skupina se věnovala konkrétním kampaňovým aktivitám v jednotlivých krajích i na úrovni ministerstva. Rovněž na tomto setkání jsme se podívali blíže na Individuální nábor, kampaňovou aktivitu, která je jednou z možných cest, jak najít náhradní rodiče pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří najít NRP rodiny běžnou cestou, jak se náhradní rodiny hledají. MPSV ve spolupráce s Dobrou rodinou, o.p.s. a Hledáme rodiče, o.p.s. realizovalo tento rok 20 individuálních náborů a více než polovina dětí našla náhradní rodinu. Do těchto náborů se zapojilo aktuálně 9 ze 14 krajů.

Magistrát hl. města Prahy představil právě probíhající kampaň „Láska se nedělí, láska se násobí“. Sociální pracovnice NRP Jana Vilímková, sdílela své zkušenosti s tvorbou kampaně a vedoucí oddělení rodiny a sociální práce Jana Klinecká se zaměřila na představení jednotlivých vizuálních prvků ve veřejném prostoru a proces evaluace.

Organizátorky setkání sdělily, že kampaň #diknahradnimrodinam, kterou MPSV vedlo v roce 2023, bude mít ve spolupráci s organizací Hledáme rodiče, o.p.s. opakování i v roce 2024. Opět ji zaštítí ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Zúčastněným byla představena Strategie kampaně Dejme dětem rodinu 2023–2025 Moravskoslezského kraje. Krajská koordinátorka kampaní, Dita Hartman-Tengler představila proces tvorby dokumentu, poukázala na data, z kterých se čerpalo, sdělila cíle, které se strategie snaží naplnit a přiblížila nástroje, které k tomu využívá. Jedná se o důležitý strategický dokument, který vytváří rámec k vyhledávání náhradních rodičů v Moravskoslezském kraji.  

Tvůrci dokumentárního cyklu Plné hnízdo  informovali o druhé řadě dokumentu, který se bude na ČT 1 vysílat od 4. března 2024, vždy ve 22:00. Formou diskuze rovněž mapovali názory členů a členek pracovní skupiny na téma „pěstounské dítě a škola“. Jedná se o klíčové téma pro mnoho pěstounů, kteří se natáčení účastnili jako protagonisti.

Pracovní skupina vznikla pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci projektu „Standardizace procesu zabezpečení náhradní rodinné péče o děti. Projekt je financovaný z Evropského sociálního fondu plus a státního rozpočtu.

Zpět do přehledu


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024