Aktuality

3.4.2015, Sekce: Aktuality

Expertní výzva

Výzva pro experty na zpracování analýz a koncepčního řešení pro děti a rodiny ohrožené chudobou, a to v návaznosti na nevyhovující bytové podmínky pro individuální projekt MPSV Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti v rámci OP LZZ Ministerstvo práce a sociálních věcí, dále jen MPSV, vyhlašuje Výzvu k podávání žádostí o zařazení do databáze expertů spolupracujících na projektech Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále jen OP LZZ, kde je MPSV příjemcem dotace.
přečíst celý článek


16.3.2015, Sekce: Aktuality

Pěstounství jako splněný sen

„Už odmala jsem si přála vychovávat děti v pěstounské péči. Představovala jsem si tu kuchyň s velkým stolem, u kterého se všichni scházejí," začíná své vyprávění paní Alena z Ostravy. Její přání se jí vyplnilo, vychovává dnes pět dětí. „Nikdy jsme to ale nebrali tak, že bychom si prostřednictvím pěstounské péče nahrazovali vlastní potřeby. I kdybychom měli vlastní děti, stejně by to přišlo," dodává její manžel.
přečíst celý článek


9.3.2015, Sekce: Aktuality

Pěstounství znamená pro dítě víc než jen poskytnutí náhradní péče

Veřejnost má často zkreslené představy o tom, co vlastně pěstounská péče znamená a co je nutné udělat pro to, aby se zájemce stal pěstounem. Moravskoslezský kraj se rozhodl o této formě náhradní péče více informovat prostřednictvím projektu Dejme dětem rodinu. Cílem je zajistit náhradní rodinnou péči pro děti, které nemají možnost vyrůstat ve vlastní rodině.
přečíst celý článek


3.3.2015, Sekce: Aktuality

Čas, který dětem věnujete, dokáže zlepšit jejich chování i prospěch

Chodí na základní školu, ale už toho prožili víc, než by zvládl leckterý dospělý. Mají poruchu pozornosti, ale dokážou hrát na několik hudebních nástrojů, krásně zpívat a kreslit. Neumí si vážit věcí, ale zato si nade všechno cení lásky, podpory i obyčejného pohlazení. Takové děti mají doma také jedni z ostravských pěstounů (více na www.hledamerodice.cz ).
přečíst celý článek


26.2.2015, Sekce: Aktuality

Mediální kampaň na podporu pěstounské péče v Moravskoslezském kraji odstartovala na konci ledna

Ministerstvo práce a sociálních věcí zahájilo 26. ledna informační a náborovou kampaň pro zájemce o pěstounskou péči. Na tiskové konferenci k této kampani vystoupili představitelé Ministerstva práce a sociálních věcí, krajského úřadu, Centra psychologické pomoci a Nadačního fondu J&T.
přečíst celý článek


21.11.2014, Sekce: Aktuality

Expertní výzva - adaptace materiálů PRIDE

Výzva pro experty na adaptaci materiálů programu PRIDE pro individuální projekt MPSV Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti v rámci OP LZZ Ministerstvo práce a sociálních věcí, dále jen MPSV, vyhlašuje Výzvu k podávání žádostí o zařazení do databáze expertů spolupracujících na projektech Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále jen OP LZZ, kde je MPSV příjemcem dotace.
přečíst celý článek


21.11.2014, Sekce: Aktuality

Školení z oblasti sociálně-právní ochrany dětí

Ministerstvo práce a sociálních dětí prostřednictvím individuálního projektu "Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" a ve spolupráci se společností Vodní zdroje Ekomonitor spol. s r.o. připravilo od prosince 2014 do října 2015 cyklus školení z oblasti sociálně-právní ochrany dětí.
přečíst celý článek


15.7.2014, Sekce: Aktuality

Služby v minitenderech v Pardubickém a Karlovarském kraji

Systémem minitendrů již prošly desítky poptávek, stovky dětí. Systém sám prochází svým vývojem a rozvojem, začaly se objevovat větší zakázky a také se objevují případy, které není možné řešit v rámci stávajícího systému a minitendry tak mohou najít cestu a řešení pro tyto specifické případy také do budoucna.
přečíst celý článek


14.1.2014, Sekce: Aktuality

Informační a náborová kampaň pro pěstouny

Informační a náborová kampaň pro pěstounskou péči v Královéhradeckém a Zlínském kraj
přečíst celý článek


14.1.2014, Sekce: Aktuality

Vyhodnocování a IPOD - základní nástroje sociální práce s ohroženými dětmi a rodinami

Jedním ze základních nástrojů sociální práce s ohroženými dětmi a rodinami jsou vyhodnocování situace dítěte a tvorba individuálního plánu ochrany dítěte. Využití těchto dvou nástrojů sociální práce je zakotveno v novele zákona o sociálně právní ochraně dětí, zákon č. 401/2012 Sb. ze dne 7. 11. 2012.
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024