Aktuality

4.12.2023, Sekce: Aktuality

Individuální nábory jako šance pro děti, kterým se dlouhodobě nedaří najít náhradní rodina!

Bylo by chybou, kdyby mezi mnohými podzimními semináři a setkáními zapadlo právě to k individuálním náborům, protože představilo jeden z velmi dynamicky se rozvíjejících nástrojů zprostředkování náhradní rodinné péče.
přečíst celý článek


1.12.2023, Sekce: Aktuality

Participační výstava „Žižkov, kde žiju“

Od 6. 11. 2023 je možné v infocentru Prahy 3 na náměstí Jiřího z Poděbrad navštívit výstavu nesoucí název „Žižkov, kde žiju“, kterou připravily děti a mladí dospělí, kteří na Žižkově žijí a využívají služeb nízkoprahového Klubu Beztíže. Motivací této výstavy je snaha o přiblížení perspektivy někoho jiného. V tomto případě mladých lidí, kteří žijí či tráví značnou část svých dní na Praze 3. Výstava přímo vychází z rozhovorů s těmito mladými lidmi.
přečíst celý článek


28.11.2023, Sekce: Aktuality

Co je nového v projektu náhradní rodinné péče?

Ministerstvo práce a sociálních věcí, oddělení koncepce sociálně-právní ochrany dětí a náhradní rodinné péče od 1.listopadu 2022 do 31. prosince 2025 realizuje systémový projekt „Standardizace procesu zabezpečení náhradní rodinné péče o děti“. Cílem je zefektivnění a zjednodušení procesu zabezpečení náhradní rodinné péče (dále pouze NRP) pro ohrožené děti. Do projektu se aktivně zapojilo 9 krajů.
přečíst celý článek


21.11.2023, Sekce: Aktuality

Možnost zapojit se do konzultací nové právní úpravy

Dne 20. listopadu si připomínáme Světový den dětí, který je oslavou přijetí Úmluvy o právech dítěte Valným shromážděním OSN v roce 1989. Je symbolické, že v tomto roce svobody pro Českou republiky byl přijat takto významný dokument, ke kterému se v oblasti ochrany práv dětí vztahuje takřka celý svět.
přečíst celý článek


7.11.2023, Sekce: Aktuality

ABY DĚTI MOHLY PROŽÍVAT DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ!

První listopadový den byl věnován mezinárodní odborné konferenci Centra LOCIKA nazvané Pomoc pro dětské oběti pod jednou střechou – aneb čas na změnu. Přes sto odborníků se sešlo v krásných prostorách Poslanecké sněmovny, aby si vyslechli bohatou mezinárodní praxi a následně společně diskutovali o tolik potřebné změně systému následné péče o děti zasažené domácím násilím.
přečíst celý článek


6.11.2023, Sekce: Aktuality

Online konference „Dítě v systému II“

Zveme Vás 9. listopadu od 9:30 do 15:30 na konferenci Nadačního fondu Krok domů, která bude pro přihlášené účastníky streamovaná ze studia.
přečíst celý článek


30.10.2023, Sekce: Aktuality

Inspirace nejen ze zahraničí v oblasti zprostředkování náhradní rodinné péče

Dne 24. října 2023 proběhla online mezinárodní konference s názvem „Hledání nových cest ve zprostředkování náhradní rodinné péče“. Moderátor Lukáš Kotlár a moderátorka Johana Mertová se skvěle postarali o příjemnou atmosféru.
přečíst celý článek


26.10.2023, Sekce: Aktuality

Základní teze a principy nové právní úpravy představeny v regionech

V říjnu se konala tři regionální setkání, na kterých byla možnost se seznámit s tezemi nové právní úpravy na ochranu dětí a podporu rodin. V Brně, Ostravě a Praze proběhly rovněž zajímavé diskuse s účastníky a účastnicemi setkání, kteří poskytli cenné zpětné vazby a podněty pro další práci pracovních skupin.
přečíst celý článek


6.10.2023, Sekce: Aktuality

Hledání nových cest ve zprostředkování náhradní rodinné péče

Dne 24. října proběhne na platformě ZOOM online konference s mezinárodní účastí.
přečíst celý článek


5.10.2023, Sekce: Aktuality

Pracovní týmy se potkaly v Lichtenštejnském paláci

V úterý 3. 10. 2023 proběhlo velké setkání "Nové horizonty v ochraně dětí" pracovních týmů v reprezentativním prostoru Lichtenštejnského paláce.
přečíst celý článek


2.10.2023, Sekce: Aktuality

Setkání pracovníků a pracovnic Krajských úřadů a Ministerstva práce a sociálních věcí

Dne 26. 9. 2023 se setkali zástupci a zástupkyně všech krajských úřadů z České republiky se zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí tentokrát na téma vedení evidencí dětí a žadatelů o zprostředkování NRP a mezikrajové spolupráci.
přečíst celý článek


6.9.2023, Sekce: Aktuality

Co se děje, když se 14 krajů sejde ke kampaňovým aktivitám?

Již podruhé se sešla pracovní skupina na podporu pěstounů a kampaňových aktivit k hledání zájemců o náhradní rodinnou péči (NRP).
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023