Aktuality

28.5.2019, Sekce: Aktuality

Bez Vás to nejde – fotoreport ze závěrečných konferencí "pro SÍŤ, pro KVALITU, pro RODINU aneb o dětech s dětmi"

Děkujeme, že jste přišli a nezapomeňte, bez Vás to nejde...protože každý z Vás je důležitou součástí sítě pomoci a může si všimnout ohrožení dítěte. Na konferencích v 5 krajích jsme představili výstupy projektu, který se od roku 2016 soustředil na zlepšení systému sociálně-právní ochrany dětí. Ač projekt v červnu 2019 končí, věříme, že rozvoj mezirezortní spolupráce a zaměření na potřeby dětí bude nadále pokračovat a dětem a jejich rodinám se bude dostávat včasné pomoci. Projekt byl realizován v 12 krajích ČR.
přečíst celý článek


29.4.2019, Sekce: Aktuality

Závěrečné konference projektu – poslední volná místa

Pokud nechcete přijít o shrnutí výstupů tříletého projektu, který se věnoval rozvoji systému péče o ohrožené děti, přihlaste na závěrečné konference "pro SÍŤ, pro KVALITU, pro RODINU aneb o dětech s dětmi".
přečíst celý článek


25.3.2019, Sekce: Aktuality

„Strachy a potřeby“ a jak to souvisí se vzděláváním? Přečtěte si zprávu z pilotáže zaměřené na vzdělávání pracovníků OSPOD

Jak probíhá vzdělávání pracovníků OSPOD? Odpovídá vzdělávání jejich potřebám? Podle čeho si volí kurzy? A je snadné zorientovat se v nabídce vzdělávání v oblasti SPOD? Co je třeba změnit? Přečtete si zprávu z pilotáže, kterou jsme zveřejnili. Hlavní zjištění zprávy představuje Michal Šíp, odborný pracovník projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí.
přečíst celý článek


6.3.2019, Sekce: Aktuality

V Moravskoslezském kraji se aktéři sítě zabývají lepší dostupností služeb pro děti s potřebami v oblasti duševního zdraví

Dětem potýkajícím se s duševním onemocněním nebo jakoukoli jinou formou duševní nepohody je třeba věnovat patřičnou pozornost, a proto se na toto téma zaměřilo též Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v rámci projektu „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“. Konkrétně se jedná o rozvoj inovativních služeb pro rodiny s dětmi a podporu služeb, které ohroženým dětem a jejich rodinám chybí. Obtížná dostupnost služeb pro děti se specifickými potřebami v oblasti duševního zdraví je aktuální palčivé téma, na které se zaměřují lokální síťaři na Moravskoslezsku. Přinášíme vám ukázky ze setkání, které síťaři pořádali s cílem podpořit mezioborovou spolupráci.
přečíst celý článek


4.3.2019, Sekce: Aktuality

Otevřeli jsme přihlašování na závěrečné konference projektu MPSV

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte nám pozvat Vás na závěrečnou konferenci s názvem „pro SÍŤ, pro KVALITU, pro RODINU“, která se koná v rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí „Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí“.
přečíst celý článek


19.2.2019, Sekce: Aktuality

Kvalita pro zadavatele nebo pro klienty? Už jste četli Analýzu monitoringu kvality SPOD?

Pokud ne, nevadí. Rádi vám ve zkratce přiblížíme základní poznatky. V tomto díle představování výstupů projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí se můžete dozvědět hlavní zjištění obsáhlé analýzy, jejíž název je těžko zapamatovatelný: „Analýza a návrh systému monitoringu kvality a strategie implementace systému řízení kvality v systému sociálně-právní ochrany dětí (SPOD)“. Co zajímavého přinesla analýza, představuje Michal Šíp, odborný pracovník projektu.
přečíst celý článek


1.2.2019, Sekce: Aktuality

Představujeme analýzy místních sítí služeb. Znáte tu vaši?

Projekt Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí se pomalu chýlí ke konci. Než začnou letní prázdniny, rádi vám postupně představíme jednotlivé výstupy projektu. O některých z nich jste již slyšeli od našich lokálních a krajských pracovníků. Další materiály (letáky, brožury, metodické materiály) pro vás právě chystáme. Průběžně je budeme zveřejňovat v sekci Dokumenty. Těšit se můžete mimo jiné na materiály, které popisují síťování služeb, zabývají se inovacemi či prevencí, ale také oblastí rozvoje náhradní rodinné péče. Budou určeny jak odborníkům, tak široké veřejnosti a dětem.
přečíst celý článek


10.1.2019, Sekce: Aktuality

Rodina je nejvíc – nový dokumentární cyklus

Sedm příběhů rodin v krizi, rodin, jimž hrozí odebrání dětí nebo děti již v rodině nejsou. Sedm příběhů, které nejsou černobílé, přináší otázky o vině a trestu, odpovědnosti a o tom, co je pro děti nejlepší. Jak funguje systém služeb pro rodiny s dětmi? Jak pomáhají sociální pracovníci? Podaří se rodinám pomoci prostřednictvím metody rodinných konferencí? Dozvíte se již od této neděle, 13. 1. na ČT 2.
přečíst celý článek


3.1.2019, Sekce: Aktuality

Ne o nás bez nás: Na mezinárodní konferenci MPSV diskutovali i děti a mladí lidé

V Praze se uskutečnila dvoudenní mezinárodní konference věnovaná dlouhodobé aktivitě Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v oblasti inovativních služeb pro děti a jejich rodiny. Své zkušenosti se zaváděním inovací představili zástupci organizací ze Slovenska, Polska, Holandska, Švédska a Velké Británie. O své zkušenosti s vyrůstáním u pěstounů či v dětském domově, užíváním návykových látek či rozvodem rodičů se v panelových diskuzích podělili i mladí dospělí z organizace LUMOS.
přečíst celý článek


19.12.2018, Sekce: Aktuality

PF 2019

Přejeme vám klidné a příjemné prožití svátků a radostný vstup do nového roku. Děkujeme, že nám pomáháte prošlapávat cestu dětem domů. Těšíme se na další spolupráci. Kristýna Jůzová Kotalová a tým projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně právní ochrany dětí, MPSV
přečíst celý článek


28.11.2018, Sekce: Aktuality

Téma ohrožených dětí v pořadu Sama doma

Kdo je ohrožené dítě? Jaké aktivity probíhají v oblasti inovací služeb pro ohrožené děti na MPSV? Zajímáte se o dotační výzvu, která byla vyhlášena? Podívejte se na rozhovor s Kristýnou Jůzovou Kotalovou a Pavlem Houškou, kteří se účastnili 26. 11. pořadu Sama doma. Zástupci projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí zodpovídali i četné dotazy diváků a divaček na chatu.
přečíst celý článek


1.11.2018, Sekce: Aktuality

Ministerstvo podporuje rozvoj inovativních služeb pro ohrožené děti a jejich rodiny

Děti a mladí dospělí debatovali o svých potřebách a zkušenostech se zástupci projektu Systémový rozvoj a podpora nástrojů sociálně-právní ochrany dětí Ministerstva práce a sociálních věcí. Mladí lidé byli k projektu přizváni, aby sdíleli své příběhy a popsali, jaká intervence a pomoc je pro ně důležitá v různých náročných situacích. Jejich postoje a podněty jsou součástí metodického materiálu zaměřeného na inovace v práci s ohroženými dětmi a jejich rodinami. Zároveň byla ze strany MPSV vyhlášená dotační výzva zaměřená na rozvoj inovativních služeb pro ohrožené děti a rodiny.
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023