Aktuality

19.5.2022, Sekce: Aktuality

Pozvánka na mezinárodní konferenci v Irsku - registrace do dnes!

Nedávno jsme Vás informovali o připravované konferenci k dětské participaci. Nyní bychom Vás rádi upozornili na otevření registrace, která je možná pouze do dnes 19. 5.
přečíst celý článek


10.5.2022, Sekce: Aktuality

Pozvánka na konferenci k dětské participaci

Rada Evropy (Council of Europe) ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá 23.–25. května 2022 konferenci „CP4Europe – Posílení rámců účasti dětí a akcí v Evropě“, která se bude konat v irském Corku.
přečíst celý článek


16.3.2022, Sekce: Aktuality

Pomoc dětem z Ukrajiny

Doporučení pro rychlou, účinnou, ale zároveň bezpečnou pomoc dětem z Ukrajiny. Souhrnná informace určená pro odborníky. Pomoc dětem z Ukrajiny v ukrajinštině. Informace pro děti a mladé lidi přicházející z Ukrajiny.
přečíst celý článek


21.2.2022, Sekce: Aktuality

Jak to vidí dětí

Jak je také možné zjistit, co si děti myslí? Podívejte se na videa s názory dětí na to, jaký by měl podle nich být sociální pracovník a kdo to vlastně je. Videa vznikla v rámci participační skupiny dětí v organizaci Amalthea, z.s
přečíst celý článek


26.1.2022, Sekce: Aktuality

POZVÁNKA NA SEMINÁŘ JAK EFEKTIVNĚ VYHLEDÁVAT NÁHRADNÍ RODIČE

Nadace J&T zve na seminář zaměřený na efektivní vyhledávání náhradních rodičů.
přečíst celý článek


5.1.2022, Sekce: Aktuality

Projekt „DataCare“ – zmapování evropských systémů sběru dat na ochranu dětí

Projekt bych realizován organizací Eurochild s podporou UNICEF. Eurochild již od roku 2004 sdružuje lidi a organizace, které se zabývají prací s dětmi a ochranou jejich práv (členy jsou i české organizace „Vteřina poté“ a „Velký vůz“). Pracuje blízce s Evropskou unií a snaží se, mimo jiné, reagovat na její strategické cíle.
přečíst celý článek


22.11.2021, Sekce: Aktuality

Co přinesl úvodní webinář "Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez PARTICIPACE nejde?"

Dne 16. listopadu se konal 2hodinový úvodní webinář „Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?“, který měl za cíl představit klíčové aktivity projektu, unikátní nástroj Rady Evropy „Sada indikátorů pro participaci dětí (CPAT) a novou metodiku „Participace dětí“ v rámci národních aktivit. Účastnilo se ho 80 odbornic a odborníků z různých odvětví: školství, zdravotnictví, justice, sociálních služeb, volnočasových aktivit, či bezpečnostních složek.
přečíst celý článek


19.11.2021, Sekce: Aktuality

MPSV slaví světový den dětí svými projekty

20. listopad je světový den dětí. Byl zvolen proto, že v tento den v roce 1959 Valné shromáždění OSN přijalo Deklaraci o právech dítěte a ve stejný den v roce 1989 přijalo Úmluvu o právech dítěte.
přečíst celý článek


12.11.2021, Sekce: Aktuality

Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?

V rámci projektu Rady Evropy „Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí ”, který se zaměřuje na zapojování dětí a mladých dospělých do tvorby politiky na národní úrovni, se 16. listopadu koná úvodní webinář
přečíst celý článek


15.10.2021, Sekce: Aktuality

1. mezinárodní konference na vysoké úrovni

Dne 21. října 2021 od 14:00 – 17:30 se koná 1. mezinárodní konference na vysoké úrovni „Pokrok směrem ke smysluplné účasti dětí na rozhodování, dialog s více zúčastněnými stranami “
přečíst celý článek


17.9.2021, Sekce: Aktuality

Výbor pro práva dítěte OSN zjišťoval, jak Česká republika plní práva dětí

Ve dnech 6. a 7. září 2021 proběhlo slyšení zástupců České republiky před Výborem pro práva dítěte OSN k naplňování práv dětí v ČR. Toto slyšení bylo již třetí od doby, kdy se Úmluva o právech dítěte stala nedílnou součástí právního řádu ČR.
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023