Aktuality

10.10.2022, Sekce: Aktuality

Dětské domovy pro děti do 3 let věku - Závěrečné zprávy 2021 a 2022

Předkládáme Vám Závěrečné zprávy ze zjišťování realizovaných Ministerstvem práce a sociálních věcí na jaře 2021 a 2022.
přečíst celý článek


4.10.2022, Sekce: Aktuality

Zpráva z konference k participaci Rady Evropy a Evropské Unie

Konference, která se konala 23. – 25. 5.2022 v Irském Corku, byla součástí unikátního projektu k participaci dětí a mladých dospělých – CP4Europe. Součástí projektu „Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí ”, je i Česká republika a MPSV.
přečíst celý článek


1.9.2022, Sekce: Aktuality

Online kurzy českého jazyka pro ukrajinské asistenty/asistentky pedagoga

Organizace Člověk v tísni nově pořádá kurz „Nauč mě to”. Zájemci se seznámí s tématy českého školního prostředí-například s rozdíly v hodnocení a harmonogramy školního roku v českých a ukrajinských školách. Dále s českými názvy pro školní pomůcky, s předměty v rozvrhu a procvičí si modelové situace. Kurz je bezplatný a účastník studuje formou samostudia.
přečíst celý článek


27.7.2022, Sekce: Aktuality

Podmínky zdravotního pojištění pro ukrajinské občany

Níže naleznete leták v ukrajinském, ruském a českém jazyce s informacemi o zdravotním pojištění pro občany z Ukrajiny s udělenou dočasnou ochranou. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ для біженців з України, яким надано тимчасовий захист (віза з метою толерантності). ВАЖНАЯ ИНФОРМАЦИЯ О МЕДИЦИНСКОМ СТРАХОВАНИИ для беженцев из Украины, которым предоставлена временная защита (виза терпимости).
přečíst celý článek


25.7.2022, Sekce: Aktuality

Pardubický kraj představil ostatním krajům svou cestu změn v péči o ohrožené děti

Tématem péče o děti, které nemohou z různých důvodů vyrůstat ve vlastní rodině, se Pardubický kraj systematicky zabývá od roku 2014. Své výsledky nyní prezentoval na celostátní konferenci „Změny v péči o ohrožené děti“, která se konala 9. června v Pardubicích.
přečíst celý článek


29.6.2022, Sekce: Aktuality

Листівки для українських мігрантів - послуги ОСПОД. Letáky pro ukrajinské migranty - služby OSPOD

Нижче ви знайдете кілька інформаційних листівок про надані послуги OSPOD. Níže naleznete několik informačních letáků o poskytovaných službách OSPOD.
přečíst celý článek


26.5.2022, Sekce: Aktuality

Zpravodaj Rodina – informace z oblasti rodinné politiky a ochrany práv dětí na jednom místě

Je zde nové číslo zpravodaje Rodina, jehož prostřednictvím Vás pravidelně informujeme o aktualitách rodinné politiky a o projektových aktivitách odboru.
přečíst celý článek


19.5.2022, Sekce: Aktuality

Pozvánka na mezinárodní konferenci v Irsku - registrace do dnes!

Nedávno jsme Vás informovali o připravované konferenci k dětské participaci. Nyní bychom Vás rádi upozornili na otevření registrace, která je možná pouze do dnes 19. 5.
přečíst celý článek


10.5.2022, Sekce: Aktuality

Pozvánka na konferenci k dětské participaci

Rada Evropy (Council of Europe) ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádá 23.–25. května 2022 konferenci „CP4Europe – Posílení rámců účasti dětí a akcí v Evropě“, která se bude konat v irském Corku.
přečíst celý článek


16.3.2022, Sekce: Aktuality

Pomoc dětem z Ukrajiny

Doporučení pro rychlou, účinnou, ale zároveň bezpečnou pomoc dětem z Ukrajiny. Souhrnná informace určená pro odborníky. Pomoc dětem z Ukrajiny v ukrajinštině. Informace pro děti a mladé lidi přicházející z Ukrajiny.
přečíst celý článek


21.2.2022, Sekce: Aktuality

Jak to vidí dětí

Jak je také možné zjistit, co si děti myslí? Podívejte se na videa s názory dětí na to, jaký by měl podle nich být sociální pracovník a kdo to vlastně je. Videa vznikla v rámci participační skupiny dětí v organizaci Amalthea, z.s
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024