Aktuality

19.11.2021, Sekce: Aktuality

MPSV slaví světový den dětí svými projekty

20. listopad je světový den dětí. Byl zvolen proto, že v tento den v roce 1959 Valné shromáždění OSN přijalo Deklaraci o právech dítěte a ve stejný den v roce 1989 přijalo Úmluvu o právech dítěte.
přečíst celý článek


12.11.2021, Sekce: Aktuality

Proč naslouchat dětem, aneb proč to bez participace nejde?

V rámci projektu Rady Evropy „Participace dětí v Evropě – posilování národního rámce a aktivit v rámci participace dětí ”, který se zaměřuje na zapojování dětí a mladých dospělých do tvorby politiky na národní úrovni, se 16. listopadu koná úvodní webinář
přečíst celý článek


15.10.2021, Sekce: Aktuality

1. mezinárodní konference na vysoké úrovni

Dne 21. října 2021 od 14:00 – 17:30 se koná 1. mezinárodní konference na vysoké úrovni „Pokrok směrem ke smysluplné účasti dětí na rozhodování, dialog s více zúčastněnými stranami “
přečíst celý článek


17.9.2021, Sekce: Aktuality

Výbor pro práva dítěte OSN zjišťoval, jak Česká republika plní práva dětí

Ve dnech 6. a 7. září 2021 proběhlo slyšení zástupců České republiky před Výborem pro práva dítěte OSN k naplňování práv dětí v ČR. Toto slyšení bylo již třetí od doby, kdy se Úmluva o právech dítěte stala nedílnou součástí právního řádu ČR.
přečíst celý článek


7.9.2021, Sekce: Aktuality

Mezinárodní konference: Dítě v péči příbuzného

V termínu 25.-26. 8. 2021 proběhla online Mezinárodní konference: Dítě v péči příbuzného.
přečíst celý článek


6.8.2021, Sekce: Aktuality

Pomocné nástroje k vyhodnocování situace dítěte a jeho rodiny

Vyhodnocování situace dítěte a individuální plánování jsou důležitými nástroji, které sociální pracovníci OSPOD využívají při své práci s dětmi a rodinami. K tomu, aby bylo na vyhodnocení možné navázat individuálním plánem ochrany dítěte (IPOD) je nezbytné, aby došlo ke komplexnímu popisu jednotlivých oblastí života dítěte a ke zjištění, jaké potřeby v jednotlivých oblastech dítě má, jaká ho ohrožují rizika a jaké ochranné faktory (zdroje podpory) mohou daná rizika eliminovat.
přečíst celý článek


15.7.2021, Sekce: Aktuality

Závěrečná zpráva ze zjišťování aktuálního počtu dětí v dětských domovech pro děti do 3 let

Ministerstvo práce a sociálních věcí provedlo na počátku tohoto roku zjišťování týkající se aktuálního počtu dětí v dětských domovech pro děti do 3 let, včetně zdravotního stavu dětí a jejich etnicity.
přečíst celý článek


29.6.2021, Sekce: Aktuality

Poznatky z diskuse organizace Lumos „Změny v systému péče o ohrožené děti. Jsme na konci cesty?“

Organizace LUMOS připravila dne 23. 6. 2021 on-line diskusi pod názvem „Změny v systému péče o ohrožené děti. Jsme na konci cesty?“ Profesionálové z neziskových organizací zaměřujících se na podporu dětí a jejich rodin, samosprávy, MPSV ČR a pobytových zařízení pro děti přemýšleli nad tématem prevence, práce orgánů sociálně-právní ochrany dětí, úlohy pobytových zařízení pro děti, náhradní rodinné péče a dětí se specifickými potřebami. Jejich diskusi sledovalo téměř 300 účastníků, kteří se zároveň aktivně zapojovali formou příspěvků v chatu, dotazů a on-line hlasování na různá témata.
přečíst celý článek


1.6.2021, Sekce: Aktuality

Pozvánka na diskusi „Změny v systému péče o ohrožené děti. Jsme na konci cesty?“

Organizace Lumos zve na diskusi mezi odborníky v oblasti péče o ohrožené děti. Rádi by se ohlédli a zrekapitulovali, co vše se za posledních deset let změnilo a na čem je potřeba pracovat. Prostor dostanou nejen zástupci státního sektoru, krajů a neziskových organizací, kteří vystoupí v jednotlivých částech. Každý bude mít možnost zapojit se do diskuse zasláním komentářů či dotazů pomocí online aplikace.
přečíst celý článek


25.5.2021, Sekce: Aktuality

Inspirace z Itálie – diskuse s Danielou Vidoni na téma „Péče o děti v ohrožení duševního zdraví“.

V rámci projektu „Podpora zavedení multidisciplinárního přístupu k duševně nemocným“ proběhla 30. 4. v návaznosti na webinář z ledna¹ diskuse s dětskou psychiatričkou, doktorkou Danielou Vidoni, která se již 17 let věnuje práci s dětmi a adolescenty s duševním onemocněním v oblasti Terstu. Paní Vidoni odpovídala na četné dotazy z auditoria.
přečíst celý článek


17.5.2021, Sekce: Aktuality

Ředitelé a ředitelky sdíleli zkušenosti z transformace dětských domovů pro děti do 3 let

Na semináři Budoucnost péče o ohrožené děti od 3 let, který pořádala organizace Lumos, měli ředitelé a ředitelky dětských domovů pro děti do 3 let věku možnost prezentovat své zkušenosti s transformací svých zařízení.
přečíst celý článek


12.5.2021, Sekce: Aktuality

„Rezervuj si termín“ - pozvánka na konferenci k reformě péče o duševní zdraví

Ministerstvo zdravotnictví České republiky zve na online odbornou konferenci s názvem „Vidíme již novou podobu péče o duševně nemocné v praxi?“, která se bude konat ve dnech 19.-20. května 2021. Konference je realizována v rámci probíhající reformy péče o duševní zdraví a klade si za cíl informovat o aktuálním stavu reformy na základě zkušeností lidí z praxe. Součástí programu jsou přednášky i interaktivní workshopy.
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023