Aktuality

18.10.2015, Sekce: Aktuality

Český rozhlas: Hovory

Rozhovor s Kateřinou Šlesingerovou v Českém rozhlase.
přečíst celý článek


17.10.2015, Sekce: Aktuality

Rádio Impuls: Stát by měl rodiny více podporovat

Rozhovor s Kateřinou Šlesingerovou na Rádiu Impuls.
přečíst celý článek


16.10.2015, Sekce: Aktuality

Odborná konference MÝTY A PRAVDY

Konference nabídne odborné veřejnosti 21. října v Olomouci mnoho zajímavých a nových témat
přečíst celý článek


16.10.2015, Sekce: Aktuality

Konference Přístup rodinných konferencí

Dovolujeme si vám oznámit konání konference Přístup rodinných konferencí v české praxi, která se uskuteční ve dnech 4. a 5. listopadu 2015 v Berouně.
přečíst celý článek


29.9.2015, Sekce: Aktuality

Seminář Využití přístupu rodinných konferencí pro práci s rodinami

Právě probíhá série seminářů s tématem Využití přístupu rodinných konferencí pro práci s rodinami zejména pro odborníky a zástupce organizací pracující s ohroženými rodinami a dětmi, stejně jako pro metodické a odborné pracovníky obcí a krajů.
přečíst celý článek


7.9.2015, Sekce: Aktuality

V rámci kampaně „Právo na dětství“ byl představen nový on-line katalog rodinných situací

Nového a dostupného pomocníka pro snadnou a rychlou orientaci v rodinných situacích představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Katalog vznikl v rámci Informační kampaně „Právo na dětství“. Pomoci by měl v případech, které pracovníci OSPOD (orgán sociálně-právní ochrany dětí) řeší denně a které mohou vést až k odebrání dítěte z rodinného prostředí. On-line katalog se zaměřuje na typologii sociálních jevů a obsahuje návody a postupy, jak v dané konkrétní situaci postupovat, s kým spolupracovat a na koho se případně obrátit s žádostí o pomoc.
přečíst celý článek


30.4.2015, Sekce: Aktuality

Hledá se koordinátor rodinných konferencí

Jste otevřený člověk, který se rád učí a stále na sobě pracuje? Umíte dát prostor druhému, jste schopni naslouchat, co druhý říká? Je pro vás přirozené respektovat lidi kolem sebe, jejich pohled a řešení situace? Mel jste možnost vyrůstat a žít v rodině? Věříte v sílu rodinných vztahů? Máte zkušenost s podporou od blízkých lidí? Rádi byste pomohli ohroženým dětem a jejich rodinám? Můžete této pomoci věnovat čas? Odpověděli jste vždy ANO? Pak neváhejte a zapojte se do projektu rodinných konferencí.
přečíst celý článek


3.4.2015, Sekce: Aktuality

I se dvěma dětmi v náhradní péči se dá žít na plný plyn

Jsou vstřícní, aktivní a rádi tráví čas společně s celou rodinou, stejně jako spousta jiných lidí. Jen s tím rozdílem, že pod svá ochranná křídla vzali jedno nebo více opuštěných dětí. Jak to pěstounům funguje? Skvěle. Důkazem toho je paní Eva z Ostravy. Sympatická maminka dvou holčiček pracovala před mateřskou dovolenou jako režisérka a částečně se své profesi věnuje i teď. Romské děti vychovává sama, a i když přiznává, že s oporou muže by byla péče snadnější, je v současné situaci spokojená (více na www.hledamerodice.cz ).
přečíst celý článek


3.4.2015, Sekce: Aktuality

Expertní výzva

Výzva pro experty na zpracování analýz a koncepčního řešení pro děti a rodiny ohrožené chudobou, a to v návaznosti na nevyhovující bytové podmínky pro individuální projekt MPSV Systémová podpora procesů transformace systému péče o ohrožené děti v rámci OP LZZ Ministerstvo práce a sociálních věcí, dále jen MPSV, vyhlašuje Výzvu k podávání žádostí o zařazení do databáze expertů spolupracujících na projektech Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, dále jen OP LZZ, kde je MPSV příjemcem dotace.
přečíst celý článek


16.3.2015, Sekce: Aktuality

Pěstounství jako splněný sen

„Už odmala jsem si přála vychovávat děti v pěstounské péči. Představovala jsem si tu kuchyň s velkým stolem, u kterého se všichni scházejí," začíná své vyprávění paní Alena z Ostravy. Její přání se jí vyplnilo, vychovává dnes pět dětí. „Nikdy jsme to ale nebrali tak, že bychom si prostřednictvím pěstounské péče nahrazovali vlastní potřeby. I kdybychom měli vlastní děti, stejně by to přišlo," dodává její manžel.
přečíst celý článek


9.3.2015, Sekce: Aktuality

Pěstounství znamená pro dítě víc než jen poskytnutí náhradní péče

Veřejnost má často zkreslené představy o tom, co vlastně pěstounská péče znamená a co je nutné udělat pro to, aby se zájemce stal pěstounem. Moravskoslezský kraj se rozhodl o této formě náhradní péče více informovat prostřednictvím projektu Dejme dětem rodinu. Cílem je zajistit náhradní rodinnou péči pro děti, které nemají možnost vyrůstat ve vlastní rodině.
přečíst celý článekCopyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2021