Máte dítě v náhradní rodinné péči?

Hlavní stránka Rodiče a široká veřejnost Vaše situace Máte dítě v náhradní rodinné péči?

Pokud jste osvojili dítě nebo jste se stali pěstouny či poručníky, rozhodl tak soud. Máte za sebou týdny, měsíce nebo roky zvažování, hledání informací, vyjednávání. Většina s Vás prošla přípravou a pohovory s odborníky. Stali jste se průvodcem života dítěti, které si prošlo těžkým obdobím a očekává bezpečnou a láskyplnou náruč.

Náhradní rodinná výchova je definována jako právem předvídaný vztah mezi nezletilým dítětem a jiným občanem, než je rodič dítěte, který vznikl na základě soudního rozhodnutí o svěření dítěte do výchovy.

Příběh

Jirkovi je třináct, chodí do osmé třídy základní školy. Když mu byly dva roky, začali o něj celodenně pečovat jeho prarodiče z tátovy strany, kteří jsou již v důchodu. Jirka s nimi bydlí ve dvoupokojovém bytě na sídlišti a dobře s nimi vychází. Jirkův táta žije na ubytovně kousek od Jirky. Občas jsou spolu na ryby, nebo si jen tak povídají. Jirka by byl rád s tátou víc, ale nechce ho obtěžovat. Jirkova máma žije s novým partnerem asi sto kilometrů od místa, kde žije Jirka s babičkou a dědou, Jirka má tři mladší sourozence. Máma se s Jirkou vídá během letních prázdnin. Jirka říká, že má rád svou třídní učitelku, líbí se mu na ní, že je energická a přijímá ho takového, jaký je. Z žádného předmětu nepropadá, ale učení ho moc nebaví. Nejraději je doma a hraje si na počítači. Je uzavřený, kamarády nevyhledává. Zvažuje, co bude dělat po škole. Zatím nemá moc jasno. Ví, že se nechce moc učit. Jirka by byl rád s tátou častěji, ale nechce ho obtěžovat.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023