Zde ti dáme několik rad jak si s učením pomoci, aby ti šlo lépe:

Hlavní stránka Děti Máš problémy? Problémy ve škole Zde ti dáme několik rad jak si s učením pomoci, aby ti šlo lépe:

  • Nedokážeš vydržet sedět u knížky či sešitu a učit se ?

Pak se asi nedokážeš správně soustředit…

Zkus se učit nahlas, podtrhávej si důležitou látku, dělej si výpisky na papír nebo do sešitu, kresli si různá schémata – co píšeš, to vidíš a to si taky snáze zapamatuješ.

  • Máš pocit, že si nepamatuješ nic z toho, co ses naučil? Pak máš pravděpodobně problém s pamětí…

Pak si dávej pozor, jestli když se učíš, myslíš opravdu jen na to, co se učíš. Pokud tě napadají nějaké jiné myšlenky, napiš si je na zvláštní papír a vrať se k nim až později.

Dávej si pozor, jestli tě při učení něco neruší, hluk, rádio, televize.

Dávej si pozor, jestli se toho neučíš moc najednou, jestli neskáčeš od jednoho tématu k druhému moc rychle. Hlavně si musíš rozvrhnout, co a v jakém pořadí se chceš učit.

Neučíš se náhodou jen na poslední chvíli ? Třeba těsně před hodinou?Pak se určitě stane, že si nepamatuješ to, co ses učil předchozí den.

Dávej si pozor, jestli se neučíš podobné předměty za sebou, jako je třeba angličtina a němčina, pak se ti může snadno všechno plést.

  • Čím víc se učíš, tím větší máš strach, že to nedopadne dobře?

Pak jsi pravděpodobně trémista…

Trému můžeš odstranit tím, že si budeš nacvičovat zkoušení ve škole s kamarády, nebo rodiči – vychovateli.

Nikdy se neuč těsně před písemkou nebo zkoušením, jenom tím zjistíš, co vše neumíš a budeš mít o to větší strach.

Zkus se také zamyslet nad tím, čeho, nebo koho se vlastně bojíš.

  • Máš nechuť nebo doslova odpor k předmětu, který se učíš ?

Pak se zkus zamyslet nad tím, jestli je pro tebe předmět těžký a proč (nechybí ti náhodou nějaké základy?), nebo ti třeba vadí paní učitelka ? Je přísná, bojíš se jí? Nebo špatně vyučovanou látku vykládá ? Pokud si myslíš, že ti vadí vyučující, pak mysli na to, že učitelka není samotný předmět, takže se pokus najít něco zajímavého z daného předmětu a zkus tím učitelku překvapit.

V každém případě si pamatuj, že o problémech se nemá mlčet, o problémech se má a musí mluvit, jinak se nikdy nevyřeší. Svěř se tomu, komu věříš, hledej pomoc u rodičů - vychovatelů a zkus jim vysvětlit proč si myslíš, že se ti ve škole nedaří, proč nosíš špatné známky. Pomoc při problémech s učením můžeš najít u třídní učitelky, výchovného poradce školy, kteří ti jistě doporučí návštěvu pedagogicko-psychologické poradny v místě tvého bydliště. Tam jsou odborníci, kteří ti mohou pomoci při řešení tvého problému.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024