Krizové linky

Kdo?

Krizová linka je pracoviště/místo kam můžeš zavolat, když máš nějaké potíže, něco Tě trápí, máš strach a nemáš se komu svěřit. Krizové linky jsou často telefonicky dostupné 24hodin denně po celý rok. Takže se vždy dovoláš.

Záleží na problému, ale obecně by mělo platit, že se můžeš obrátit na jednu krizovou linku a oni by Tě měli přepojit na jinou, pokud usoudí, že Ti nemohou pomoci, ale znají jinou krizovou linku, kde by Ti pomoci uměli.

 

Krizové linky existují již řadu let a pro všechny věkové kategorie. V České republice je evidováno asi kolem 35 krizových linek. (Platnost dokumentu k r. 2015)

Jak?

Obecně stačí jim zavolat na jejich telefonní číslo, které bývá často bezplatné. To znamená, že nepotřebuješ žádné peníze na to, aby si mohl/a zavolat.

Pokud jim zavoláš a řekneš, co Tě trápí, tak už Tě dál nasměrují co a jak dál.

A jestli si nejsi jistý/ jistá a máš strach, co se bude dít dál, tak se klidně můžeš zeptat, jak se to bude řešit, co máš udělat, kam máš jít, popřípadě co máš kam napsat a na co se můžeš připravit. Nemusíš se bát, na krizovou linku můžeš klidně volat anonymně.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2022