Jsi doma

Máš strach?

Někdy je tvůj strach tak velký, že tě zaplavuje a brání ti dělat činnosti, které bys dělat chtěl, nebo kterým se občas nedá vyhnout. Máš takový strach, že se znemožníš, že snad ani raději nepůjdeš do školy? Ze strachu je ti tak úzko, že se ti chce omdlít? Nesnášíš, když jsi centrem pozornosti, když na tebe ostatní zírají? Bojíš se, že se něco stane mámě, tátovi, babičce, sourozencům? Bojíš se, že se něco stane tobě?

A chceš vědět, co s tím?

Máš problémy?

Pokud máš pocit, že ti doma hodně ubližují, příliš krutě tě trestají nebo ti dělají věci, které tě bolí nebo ti jsou hodně nepříjemné, pak se může stát, že trpíš tak zvaným syndromem týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte, který je označován jako CAN. Vzniká převážně úmyslným ubližováním dítěti, které je nejčastěji způsobeno jeho nejbližšími vychovateli, hlavně rodiči.

Máš problémy ve škole? Skřípou tvoje vztahy s rodiči? Máš zdravotní problémy?

Zajímá se o tebe sociálka?

Každý z nás se někdy může dostat do problémů. Když se do nich dostane dítě, mladý člověk anebo třeba celá rodina, začne se o problémy a situaci v rodině většinou pravděpodobně zajímat tzv. odbor péče o děti, zkráceně OSPOD, běžně se říká „sociálka“. CO DĚLAT V TAKOVÉM PŘÍPADĚ?

Říkají, že tě dají do děcáku?

Říká ti někdo v tvém okolí, že půjdeš do děcáku? Nebo se už jedná o tvém umístění do nějakého zařízení, a ty chceš vědět, o co se vlastně jedná? Více informací najdeš ZDE.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2023