Odbor sociálně-právní ochrany dětí

Hlavní stránka Děti Tvoje práva Porušují má práva! Odbor sociálně-právní ochrany dětí

Odbor sociálně-právní ochrany dětí = „OSPOD“, „sociálka“

Kdo?

Každý městský úřad má několik různých odborů (částí) a jedním z nich je i Odbor sociálně-právní ochrany dětí známý hlavně jako „sociálka“ a nebo „OSPOD“ a ten má na starosti péči o děti a mládež.

To znamená, že řeší vše ohledně Tebe a Tvé rodiny. Pokud máš Ty a Tvá rodina potíže a potřebujete pomoci a Ty nemůžeš například v klidu chodit do školy, mít co jíst, kde bydlet, tak sociálka zasáhne. Pro odbor sociálně-právní ochrany dětí pracují sociální pracovnice/ pracovníci, většinou je přidělena jedna sociální pracovice/ pracovník na jednu rodinu.

 

Jak?

Kontaktovat sociálku můžeš jak osobně (není k tomu třeba dospělého!), telefonicky, emailem nebo poštou a pak už záleží na tom, co máš přesně za potíže. A podle toho se pak sociální pracovnice/pracovník snaží individuálně vyřešit Tvé potíže.

Postup je takový, že sociálka musí nejprve přijmout Tvé oznámení, pak posoudí jak je to naléhavé a pak ten Tvůj případ přidělí na starosti koordinátorovi případu. Ten má na starosti průběh toho jak se bude dál postupovat a kdo ze sociálky Ti bude přidělen, aby Ti ten Tvůj problém nebo stížnost pomohl vyřešit.

Pokud bys ovšem měl hlavní problém například s přístupem s jakým se k Tobě na sociálce chovají, tak je i možnost podat anonymní stížnosti na činnost sociálky a to například na Státní zastupitelství a nebo k Ombudsmanovi, nebo na přímo na Ministerstvo práce a sociálních věcí.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024