Neziskové organizace

Neziskové organizace bývají také často označovány jako „neziskovky“

Kdo?

Neziskové organizace jsou organizace nezávislé na státu a zaměřují se především na pomoc druhým. Existují různé druhy neziskových organizací a rozlišují se podle toho komu pomáhají. Jsou různé neziskovky, které Ti mohou pomoci například s plánováním budoucnosti po odchodu z DD nebo NRP. Nebo pokud jsi doma u rodičů, tak Ti a Tvé rodině mohou pomoci jednat s úřady, pokud si například Tvoji rodiče neví rady jak na to, nebo existují neziskovky, které Ti můžou pomoci v těžké životní situaci a Ty si nevíš rady při řešení Tvého problému a a tak dále.

Například pokud jsi v DD a chtěl/a a máš nějaký problém a máš pocit, že jsou porušována Tvá práva a nevíš a nebo nechceš se obrátit někam jinam, tak určitě je rozumné se obrátit na nějakou neziskovku, ke které máš důvěru nebo o které alespoň trochu víš. Pokud takovou neznáš, tak existuje seznam neziskovek a můžeš je oslovit, jestli by Ti s Tvým problémem nepomohli.

Jak?

Postup pro vyřízení Tvého problému bude jistě stejný, jako u předešlých míst kam je možné se obrátit pro radu/ pomoc a to tak, že v první řadě je důležité si rozmyslet s čím se chystám na neziskovku obrátit a pak už jen stačí kontaktovat někoho. Například pokud jsi právě v DD a chodí k vám dobrovolníci a nebo pracovníci nějaké neziskovky, tak se jistě můžete obrátit na ně a oni pak předají Tvou stížnost/obavy dále vedení a nebo se můžeš osobně dostavit a nebo telefonicky či emailem. Možností je spousta, ale nejdůležitější je se odhodlat a požádat o pomoc v případě, že máš pocit, že Tvá práva jsou porušována.


Copyright © 2013 MPSV  Kontakt  |  O webu

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Webové stránky: NETservis s.r.o. © 2024